Reboot serii Uncharted. Twórcą nie jest studio Naughty Dog

8 grudnia 2022,
14:51
Arek Grabowski

Powstanie kolejna gra z serii Uncharted i będzie ona rebootem. Nad grą pracuje inne studio pod „opieką” Naughty Dog. Obecnie niewiele wiadomo o produkcji, więc najprawdopodobniej premiera jest jeszcze bardzo odległa.

Nathan Drake i Sully oglądają notatki. Scena z Uncharted 4.

Seria Uncharted jest jedną z najważniejszych ekskluzywnych marek Sony. Do tej pory wszystkie produkcje należące do tego IP tworzone były przez studio Naughty Dog, jednak ogłosiło ono, że już dłużej nie będzie głównym deweloperem. Jak donosi serwis The Leak na podstawie swoich dwóch niezależnych źródeł, Sony zdecydowało się na reboot serii Uncharted. Twórcy na ten moment nie są znani. Mimo wszystko Naughty Dog będzie sprawowało pieczę nad produkcją gry – wesprze główne studio pracujące przy tytule.

Czy są znane jakiekolwiek informacje o nowej odsłonie Uncharted? Najprawdopodobniej gra będzie rozgrywać się w tym samym uniwersum, ale innych miejscach, z nowymi postaciami i nawiązaniami do poprzednich odsłon. Tajemnicą wciąż pozostaje setting gry. Można się jednak spodziewać, że twórcy nie zrezygnują z ikonicznych bohaterów jak Nathan Drake czy Scully.

Warto zauważyć, że Sony stworzyło zupełnie nowe studio, które ma wspierać Naughty Dog. Być może to będą właśnie twórcy restartu serii Uncharted. Dość ważnym elementem jest to, że pracownicy mają mieć „duże doświadczenie” – to podstawowe wymaganie Sony.

Restart serii Uncharted nie pojawi się w najbliższym czasie. Gra jest na wczesnym etapie produkcji

Restart serii daje ogromne możliwości, ponieważ akcję można umiejscowić niemal wszędzie oraz w dowolnym czasie. Gracze spekulują na temat nowego tytułu. W branży pojawiają się pogłoski o tym, że gra przedstawi młodsze lata Nathana Drake’a z zupełnie nowymi przygodami lub skupi się na całkowicie nowych postaciach.

Data premiery czy etap produkcji to kwestie, które pozostają nieznane. Reboot Uncharted prawdopodobnie nie zostanie zapowiedziany w najbliższym czasie. Warto zauważyć, że w październiku pojawiła się oferta pracy do “projektu w kolaboracji z Naughty Dog” i “ukochanej marki”. Według Eurogamera może być to bezpośrednia wskazówka dotycząca tworzenia kolejnego Uncharted.