Trochę chłodu dla RAM-ów? Oto Zalman ZM-MH10 – specjalny radiator RAM z podświetleniem ARGB

26 lipca 2022,
23:59
Jacek Lisiecki

Firma Zalman słynie przede wszystkim z cenionych obudów oraz rozwiązań chłodzących. Najnowszy produkt tego producenta powstał jednak głównie z myślą o tych, którzy chcą dodatkowo rozświetlić wnętrze swojego komputera. Do oferty trafił właśnie radiator ZM-MH10 przeznaczony dla pamięci RAM.

Radiator dla RAM z podświetleniem RGB Zalman ZM-MH10

Zalman ZM-MH10 to aluminiowy radiator z podświetleniem ARGB, który kompatybilny jest z pamięciami RAM typu DDR3, DDR4 czy DDR5. Jego zadaniem jest nie tylko pasywne chłodzenie modułu, lecz również zapewnienie dodatkowej iluminacji. Radiator wyposażony jest w przewód ze złączem RGB LED typu 5 V (3-pin), a samo podświetlenie jest kompatybilne z systemami ASRock Polychrome Sync, ASUS Aura Sync, GIGABYTE RGB Fusion 2.0 i MSI Mystic Light Sync.

Radiator Zalman ZM-MH10 rozwiązaniem dla przegrzanych pamięci RAM w upalne dni?

Radiator ZM-MH10 ma srebrny kolor, jego wymiary to 137 x 8,5 x 40 mm, a całość waży 55 gramów. W zestawie znajdziemy łącznie pięć termopadów: dwa o grubości 0,3 milimetra, dwa o grubości 1 milimetra i jeden o grubości 2 milimetrów. Dzięki nim użytkownik będzie mógł dopasować radiator zarówno do jedno- jak i dwustronnej kości RAM.

Dane techniczne radiatora Zalman ZM-MH10 znajdują się pod tym linkiem.

Para radiatorów Zalman ZM-MH10 dla pamięciu RAM
Źródło: Zalman

Zalman to południowokoreański lider w produkcji podzespołów i akcesoriów komputerowych założony w roku 1999. W ofercie producenta znaleźć można m.in. systemy chłodzenia CPU i VGA, obudowy komputerowe, zasilacze oraz peryferia.

Źródło: informacja prasowa