fbpx

Sony otwiera nowe studio mające wesprzeć Naughty Dog

28 października 2022,
20:06
Maksymilian Matuszak

PlayStation Visual Arts poszukuje starszego dewelopera, który obejmie jedną z grup w firmie Naughty Dog. Nie wiadomo, czym będzie się on zajmować, ale studio wymaga dużego doświadczenia.

Nathan Drake na tle ruin
Na skróty
  • PlayStation Visual Arts poszukuje nowego pracownika na stanowisko starszego dewelopera.
  • Będzie on pracować w studiu Naughty Dog.
  • Nie wiadomo, czym zajmować się będzie deweloper, jednak wiele wskazuje, że zajmie się on produkcją piątej części Uncharted.

Naughty Dog to studio założone w 1984 roku przez Andy Gavina i Jasona Rubina. Największy sukces osiągnęła wydana na trzech generacjach konsol produkcja The Last of Us, która mając już 10 lat na karku, nadal posiada wielu fanów, żywo reagujących na dalsze posunięcia studia. Ostatnia zapowiedź ekranizacji produkcji, jedynie dodała oliwy do ognia.

Nowe studio ma połączyć się z PlayStation Visual Arts

Na stronie Sony PlayStation pojawiła się nowa oferta pracy. W jej szczegółach możemy przeczytać, że poszukiwany jest starszy deweloper z doświadczeniem w przynajmniej dwóch gamingowych projektach na poziomie AAA. Dodatkowo w czasie jednej z produkcji musi przez cały projekt zarządzać grupą, a jego głównym zadaniem będzie kierowanie nowym zespołem.

Nie wiemy, nad jakim IP ma pracować nowy pracownik, ale wiele mówi się o nowej franczyzie studia Naughty Dog. Według plotek firma ma już w pełni klarowny plan na produkcję, jednak nadal nic o niej nie wiadomo. Wiele wskazuje też na to, że Naughty Dog pracuje nad kolejną częścią Uncharted. Dowodów można się doszukiwać w wypowiedzi Christiny-Marie Drake McBrearty pełniącej roli rekruterki. Wspomina ona, że jej zadaniem jej zadaniem jest szukanie osób do franczyzy Uncharted, a nie do nowych marek.

PlayStation Visual Arts to firma odpowiedzialna za tworzeniem grafik czy animacji. Założona w 2007 roku przez Michela Mumbauera zajmuje się również nagrywaniem sesji motion capture. Współtworzyła ona takie gry jak: Marvel’s Spider-Man, Uncharted 4 czy The Last of Us Part I.