fbpx

Nachodzi premiera HBO Max w Polsce

HBO Max pojawi się w Polsce już niebawem. Platforma będzie oferowała większą liczbę filmów i seriali do oglądania, łącznie z markami WanerMedia, a cena nie będzie się różniła drastycznie od tej za HBO GO. Koncern oferuje też specjalną ofertę promocyjną, która permanentnie obniża cenę abonamentu.

Na skróty
  • To już potwierdzone – HBO Max będzie miało swoją premierę 8 marca 2022 roku.
  • Biblioteka będzie obszerniejsza od tej z HBO GO – ma zawierać produkcje WarnerMedia.
  • Usługa będzie kosztować 29,99 zł, ale jeżeli skorzystamy z promocji na start platformy, stała cena wyniesie 19,99 zł.
  • Oprócz większej liczby tytułów do obejrzenia, standardem ma być jakość 4K i wsparcie najnowszych technologii.
  • Otrzymamy nową, szybszą i wygodniejszą apkę.

Wieści o tym, że HBO Max zadebiutuje na polskim rynku, pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku, gdy tę informację przekazało WarnerMedia, czyli firma, która jest właścicielem koncernu HBO.

Teraz poznaliśmy jednak dokładną datę premiery – odbędzie się ona 8 marca 2022 roku. Nieoficjalnie ta data pojawiała się w plotkach wcześniej, a wczoraj została oficjalnie potwierdzona przez WarnerMedia.

HBO MAX – co znajdzie się w nowej usłudze?

Koszt usługi będzie się nieznacznie różnił od ceny, którą musimy aktualnie ponosić za HBO GO. Będzie ona wynosiła 29,99 zł miesięcznie, ale, co ważne, jeżeli zdecydujemy się wykupić dostęp do 31 marca tego roku, możemy skorzystać z promocji na premierę, która oferuje permanentny rabat w wysokości 33%, a wtedy za dostęp będziemy płacili 19,99 zł. Aktualni abonenci zostaną automatycznie przeniesieni do nowej platformy.

W HBO Max ma znaleźć się więcej filmów i seriali niż w odchodzącym HBO GO. Otrzymamy dostęp do wszystkich marek WarnerMedia, w tym: Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network czy Max Originals. Ponadto kinowe produkcje będą dostępne na platformie po 45 dniach od premiery.

HBO Max ma oferować wyższą jakość obrazu, dodatkowe funkcje, a także zupełnie nową aplikację. Standardowo dostępna będzie rozdzielczość 4K, wsparcie dla technologii HDR, Dolby Atmos oraz Dolby Vision, a także wyższa jakoś dźwięku. Będziemy mogli założyć do pięciu spersonalizowanych profili, nie będzie limitu dotyczącego liczby urządzeń, z których można korzystać w ramach jednego konta, a także będziemy mogli naraz streamować na trzech ekranach.

Aplikację odpalimy na komputerach poprzez przeglądarkę, na telewizorach Smart TV (Samsung, Android, LG), na wszystkich dostępnych konsolach, Google Chromecast, Apple TV 4K, a także na smartfonach i tabletach (IOS, Android).