Powstaje gra planszowa na podstawie gry Crossroads Inn

Crossroads Inn, bestsellerowa produkcja polskiego studia Klabater, rusza na podbój rynku gier planszowych. Twórcy planują również kampanię crowdfundingową w drugiej połowie roku.

20 czerwca 2021
Na skróty
  • Polska gra Crossroads Inn to popularny symulator zarządzania karczmą w czasie rzeczywistym, który swoją premierę miał pod koniec 2019 roku.
  • Producent gry, firma Klabater, postanowił pójść o krok dalej i pracuje obecnie nad wydaniem planszówki osadzonej w swoim uniwersum.
  • W Crossroads Inn: The Board Game staniemy w szranki z innymi graczami w wyścigu na budowę najlepszej karczmy.

Crossroads Inn: The Board Game to strategiczna i ekonomiczna gra planszowa, która – podobnie jak komputerowy oryginał – pozwoli graczom zarządzać rozwojem własnej karczmy. Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie – zupełnie przypadkiem – monarchowie ciągle umierają, a ich nieślubni potomkowie muszą rywalizować ze sobą o wpływy i władzę.

Gracze wcielą się tu w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę. Aby uniknąć krwawej wojny domowej, zawarta zostaje umowa i rodzi się honorowy zakład: ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale.

Gra planszowa Crossroads Inn – kolejny krok polskiego wydawcy

Oryginalna gra Crossroads Inn zadebiutowała na PC 23 października 2019 i w ciągu kilku godzin od premiery wspięła się na trzecie miejsce globalnych bestsellerów, sprzedając się łącznie z przepustką sezonową i dodatkami w nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy. 19 maja tego roku gra ukazała się również na konsolach Xbox One oraz Series X.

Zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi Klabater planuje w drugiej połowie roku uruchomić kampanię crowdfundingową. Serwisy typu Kickstarter czy Gamefound świetnie sprawdzają się w zbiórkach na gry planszowe, co potwierdzają niesamowite wyniki kampanii wielu produkcji z tego gatunku z ostatnich miesięcy.

Rynek planszówek przeżywa w tej chwili niesamowity boom na całym świecie. Elementem tego zjawiska jest również produkcja gier planszowych opartych na licencjach hitów znanych fanom z PC i konsol. Wiele z nich odnosi duże sukcesy w serwisach crowdfundingowych, by wspomnieć tylko planszowe adaptacje Wiedźmina i Frostpunka. Crossroads Inn to mocna marka fantasy, oferująca również sporą dawkę humoru, myślę że to świetny punkt wyjścia dla porządnej planszówki.

Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabater

Poniżej prezentujemy infografikę wskazującą na najbliższe aktywności związane z planszową edycją Crossroads Inn.

Mapa planów twórców gry
Źródło: Klabater

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!