Szef Xboxa zawiedziony ostatnim rokiem. 2023 ma być zdecydowanie lepszy

28 stycznia 2023,
17:51
Jacek Kowal
Logo Xbox

Dyrektor generalny Xbox, Phil Spencer udzielał wywiadu dla IGN, w którym przyznał, że rok 2022 nie był wystarczająco dobry, aby gracze mogli w pełni wykorzystać swoje konsole. Zobowiązaniem firmy wobec fanów ma być stałe wydawanie świetnych gier. Niestety w ubiegłym roku takich premier nie było dostatecznie wiele.

Ten rok ma być inny, ponieważ Xbox ma już zaplanowane wiele gier, z których może czuć się dumny. Głównym zamiarem firmy jest dostarczenie fanom większej ilości świętych produkcji, które w pełni będą mogły wykorzystać potencjał konsol nowej generacji.

Jakie plany na 2023 ma Xbox?

Mogliśmy się tego dowiedzieć między innymi na niedawnej imprezie Developer Direct, podczas których mogliśmy zobaczyć między innymi pełną prezentacje Forza Motorsport, nowe DLC do The Elder Scrolls Online, datę premiery Minecraft Legends, wiele informacji na temat Redfall.

To jeszcze nie wszystko, niedługo ma się odbyć specjalne wydarzenie poświęcone w całości Starfield. W jego trakcie mamy poznać nie tylko dokładną datę premiery, ale także wiele szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

Kosmonauta w statku kosmicznym

Spencer powiedział. że teraz najważniejsze jest pokazanie gry i daty jej wypuszczenia. Phil ma sobie zdawać sprawę, że zapowiedzi produkcji bez zaplanowanej premiery już zmęczyły ludzi, zwłaszcza przy ciągłym przekładaniu wielu tytułów.

Pozostaje nam trzymać kciuki, aby wszystkie plany Xboxa wypaliły. W końcu im więcej gier, tym my, gracze, jesteśmy szczęśliwsi, prawda?