Forza Motorsport ma być najbardziej zaawansowanym symulatorem wyścigów w historii

26 stycznia 2023,
11:27
Jacek Kowal
Wyścig w Forza Motorsport

Wczoraj odbył się pokaz Xbox & Bethesda Developer Direct. Jednym z jego elementów było przedstawienie nowego filmu prezentującego Forza Motorsport. Jest to pierwsza większa gra na konsole nowej ger nacji po Forza Horizon 5 z 2021 roku. Ponadto produkcja ma cechować się niezwykłym realizmem i olbrzymim wyborem pojazdów.

Forza Motorsport w liczbach

Przede wszystkim do wyboru będziemy mieli ponad 500 rzeczywistych samochodów, ale to nie wszystko. Turn 10 powiedzieli, że do naszej dyspozycji trafi ponad 800 unikalnych ulepszeń i niestandardowych modyfikacji. Oznacza to, że fani tuningu będą w siódmym niebie.

Co więcej, w grze dostępne będzie 20 środowisk z wieloma układami torów. Poza znanymi fanom trasami pojawi się także pięć nowych lokacji, w tym Kyalami w RPA. Poniżej możecie zobaczyć trailer pokazany podczas Developer Direct:

Jeżeli chodzi o wygląd samych tras, to mają one przedstawiać dziesięć razy bardziej realistyczne szczegóły, w tym dopracowaną roślinność i elementy toru. Dodatkowo dzięki dziesiątkom tysięcy w pełni animowanych widzów 3D poczujemy się jak prawdziwi kierowcy.

Wcześniej mieliśmy informacje, że Forza Motorsport ma się pojawić na wiosnę. Na zwiastunie możemy jednak zobaczyć, że gra trafi na Xbox Series X/S, Steam i Cloud Gaming w tym roku (bez podania dokładnego czasu). Oznaczać to może, że i ta produkcja zostanie opóźniona, ale biorąc pod uwagę jej złożoność, możemy chyba wybaczyć niewielkie przesunięcie premiery.