fbpx

Pokaz Xbox & Bethesda Developer Direct. Kiedy i gdzie oglądać? Jakie gry zostaną zaprezentowane?

25 stycznia 2023,
14:07
Jacek Kowal

Już dziś wieczorem odbędzie się Developer Direct, czyli impreza Microsoftu i Bethesdy. Dowiemy się sporo o czterech nadciągających premierach, a to nie wszystko.

Wiele gier dostępnych na Xbox game store

Już dziś, czyli 25 stycznia odbędzie się Developer Direct. Jest to stream Microsoftu, podczas którego twórcy podzielą się z nami nowymi informacjami o nadchodzących grach. Pośród prezenterów znajdą się takie studia jak: Arkane Austin, Mojang Studios, Turn 10 Studios i ZeniMax Online Studios.

Dzięki witrynie news.xbox dowiedzieliśmy się, że podczas imprezy możemy się spodziewać informacji na temat The Elder Scrolls Online, Forza Motorsport, Minecraft Legends i Redfall. Jak widzicie, z pewnością będzie to emocjonujący event. A czego dokładnie się dowiemy?

Czego dowiemy się podczas imprezy Developer Direct?

Zacznijmy od The Elder Scrolls Online. Matt Firor, dyrektor studia, zaprezentuje nowy patch, który przyniesie nie tylko nowe regiony Tamriel, ale też tajemniczą i istotną funkcję. Wszystko to pojawi się w największej tegorocznej aktualizacji. Dodatkowo już niedługo ma się odbyć specjalne wydarzenie, organizowane przez ZeniMax Online Studios. W jego trakcie zostaną przedstawione wszystkie szczegółowe informacje, które gracze ESO  będą chcieli poznać.

Obraz promujący grę The Elder Scrolls Online: High Isle
Źródło: Microsoft

Kolejnym tytułem, którego możemy oczekiwać jest Forza Motorsport. Zespół Turn 10 Studios ciężko pracował i stworzył od zera zupełnie nową grę, mającą wykorzystać zalety Xbox Series X|S. Tutaj niestety nie mamy więcej informacji, ale na pewno jest na co czekać.

Lamborghini Sian Roadster w Forza Horizon 5
Źródło: Microsoft

Kolejną grą, która ma być omawiana jest Minecraft Legends. Mojang Studios zaprezentuje od kuchni, jak prezentuje się rozgrywka PvP osadzona w świecie Minecrafta. Tytuł powstaje we współpracy z Blackbird Interactive i ma trafić do nas już na wiosnę.

Pigmany z Minecrafta
Źródło: Microsoft

Ostatnią nowością będzie Redfall, czyli FPS autorstwa Arkane Studios. Zaprezentują oni kilka minut rozgrywki nadchodzącej gry, podczas których będziemy mogli zobaczyć jak sami lub w kooperacji powalczymy z krwiożerczymi wampirami. Dowiemy się więcej na temat walki, personalizacji, bossów, otwartego świata i nie tylko.

Plakat Redfall
Źródło: Microsoft

Gdzie i kiedy obejrzymy stream Developer Direct?

Tu mamy wiele opcji do wyboru. Możemy skorzystać z Youtube i Twitcha należącego do Xboxa lub pokusić się o uruchomienie streamów Bethesdy, która również używa dwóch platform (YT, Twitch). Impreza rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego.