fbpx

Exoborne zapowiedziane w czasie TGA 2023. Extraction shooter ma już pierwszy zwiastun

8 grudnia 2023,
20:00
Dorota Żak
Bohater Exoborne

Kolejną z zapowiedzi z The Game Awards 2023 jest Exoborne, extraction shooter z otwartym światem od studia Sharkmob (znanego m.in z Vampire: The Masquerade – Bloodhunt) i wydawcy Level Infinite. Postapokaliptyczne Stany Zjednoczone, zaawansowana technologia i walka o przeżycie to niektóre z rzeczy, jakie oferuje gra. Przedsmak zabawy zobaczymy na zwiastunie, ale uprzedzamy, że pierwszy materiał nie zawiera fragmentów gameplayu.

Na temat samej gry także wiemy na razie niewiele – podzielono się póki co ogólnymi wiadomościami – ale wkrótce pewnie się to zmieni. W Exoborne zagramy jako ci, którzy przeżyli apokaliptyczne wydarzenia. Naszym zadaniem stanie się dalsze przetrwanie we wrogim świecie, lawirowanie między różnymi frakcjami czy zbieranie zasobów i crafting. W zdobyciu przewagi pomoże nam technologia, zbroja i broń, ale te również będziemy musieli jakoś zdobyć i później customizować. Dodatkowym urozmaiceniem rozgrywki staną się zjawiska pogodowe, takie jak tornada, piorunu albo burze, utrudniające walkę zarówno nam, jak i naszym wrogom.

Exoborne nie ma jeszcze daty premiery. Gra ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Seriex X/S. Na Steamie można już dodać tytuł do swojej listy życzeń.