fbpx

Overwatch 2 otrzymuje symulator randkowania. Nowości w trzecim sezonie

7 lutego 2023,
10:55
Arek Grabowski
Azjatycki skin do Overwatcha 2

Sezon trzeci został wprowadzony w Overwatchu 2 już dziś i dodaje ogrom nowości. Przede wszystkim twórcy oddają w ręce graczy zupełnie nową mapę, która według nich nie będzie już musiała być nigdy poprawiana. Od teraz łatwiej zdobywać darmowe skiny, ponieważ powracają kredyty, czyli waluta znana z Overwatch 1. Twórcy wprowadzili także ulepszenia matchmakingu, trzy czasowo ograniczone tryby, sporo przedmiotów kosmetycznych oraz nową przepustkę bojową.

Co dodano do Overwatcha 2 w trzecim sezonie? Wydarzenia, skiny i ulepszenia

Każdy, kto zaloguje się do gry w następnym tygodniu, otrzyma darmowe kredyty, ponieważ zostanie odblokowane pierwsze pięć poziomów przepustki bojowej. Waluta służy, by kupować epickie i legendarne skórki.

Bardzo ważną nowością jest tak zwany Loverwatch, czyli symulator randkowania, który będzie dostępny od 13 lutego. Polega on na tym, że wybieramy Łaskę lub Genji’ego i przeprowadzamy między nimi interakcję za pomocą kwestii dialogowych. Po odblokowaniu sekretnego zakończenia gracze otrzymają przedmiot kosmetyczny.

Od 14 lutego będzie natomiast dostępne wydarzenie walentynkowe. Gracze otrzymają wtedy tryb Hanzo 4v4, gdzie będzie można zdobyć aż dwa epickie skiny oraz sporo innej kosmetyki. Zarówno symulator randkowy, jak i czasowo ograniczone wydarzenie kończą się już 28 lutego.

7 marca gracze otrzymają kolaborację Overwatcha 2 oraz One Punch Man. Z tej okazji zostają wprowadzone przedmioty kosmetyczne. 21 marca twórcy dodają czasowo ograniczone wydarzenie związane z PachiMarchi. Będzie ono polegać na graniu w tryb Kill Confirmed i zdobywaniu kolejnych kosmetycznych nagród.

Co zawiera przepustka bojowa w Overwatch 2 oraz jakie zmiany quality-of-life wprowadzono?

Twórcy już wcześniej zapowiadali, że kolejna przepustka bojowa umożliwi zdobycie legendarnego skina za darmo. Battle Pass to bardzo opłacalny zakup, ponieważ zawarto tam sporo ciekawych przedmiotów i waluty. Co można zdobyć w przepustce bojowej?

  • Sporo skinów i innych przedmiotów kosmetycznych związanych z azjatycką mitologią;
  • 1500 kredytów, za które można kupować dowolne legendarne i epickie skiny;
  • Skin Amaterasu Kiriko Mythic, który można personalizować.

Oprócz powyżej wymienionych nowości Blizzard zadbał o jakość rozgrywki w trzecim sezonie. Z tej okazji wprowadzono sporo zmian quality-of-life, które sprawią, że granie będzie po prostu przyjemniejsze:

  • Wprowadzono dedykowany tryb dla streamerów;
  • Powrócił Warsztat, gdzie można tworzyć personalizowane rozgrywki;
  • Ulepszono narzędzia do zgłaszania graczy i trybów, aby nie pojawiały się takie gry jak „symulator molestowania w pracy”, o którym niedawno było dość głośno;
  • Ranga zmienia się po pięciu zwycięstwach lub dwudziestu przegranych;
  • Matchmaking dobiera teraz graczy z podobnym poziomem umiejętności na tych samych pozycjach;
  • Tanki mają więcej zdrowia w wielu trybach.

Pomniejszych zmian jest znacznie więcej, jednak te powyższe są najważniejsze i rzeczywiście znacząco wpływają na rozgrywkę. Sezon trzeci jest dostępny od 7 lutego, o czym wspominałem powyżej. Należy tylko pobrać aktualizację przez launcher Blizzarda.