fbpx

Skandaliczny tryb gry w Overwatch 2 bije rekordy popularności. Obrzydliwy pomysł graczy

W branży gier już jakiś czas temu pojawiły się oskarżenia dla Blizzarda, które dotyczyły molestowania seksualnego wewnątrz studia. Zarząd szybko zareagował i firma przetrwała, ale gracze w żadnym wypadku nie zapomnieli całej sytuacji.

W nawiązaniu do problemów producenta, w Overwatchu 2 został stworzony specjalny tryb nazwany Symulatorem Molestowania Seksualnego. Przygotowali go sami gracze i zgodnie z zasadami powinien on być już dawno usunięty, ale Blizzard widocznie nie najlepiej radzi sobie z filtrowaniem zawartości, która trafia do gry. Symulator Molestowania bije rekordy popularności, znajduje się nawet na samej górze listy trybów społeczności.

Na czym polega kontrowersyjny tryb w Overwatch 2 i dlaczego Blizzard wciąż nie reaguje?

Sam Overwatch 2 jest ciągle rozwijany i otrzymuje ciekawą zawartość, z której gracze są naprawdę zadowoleni. Do gry niedługo dołączą dwie nowe postacie dla supportów, co zdecydowanie wprowadzi pewien „powiew świeżości”. Blizzard efektywnie rozwija swój tytuł, ale niestety zabrakło skutecznego filtrowania trybów, które tworzą gracze.

Jednym z najpopularniejszych stał się wyżej wspomniany Symulator Molestowania Seksualnego. Tryb polega na oślepianiu przeciwników za pomocą flashbanga i teabagowaniu, co ma imitować prawdziwy stosunek. Wygrywa osoba, która „spłodzi najwięcej dzieci”, co brzmi tym bardziej absurdalnie, że Overwatch 2 jest przecież przeznaczony dla graczy od 12. roku życia.

Blizzard przekazał oficjalną informację o tym, że pracuje nad usprawnieniem automatycznego filtrowania trybów gry, które tworzą gracze. Mimo wszystko Symulator Molestowania Seksualnego przez długi czas znajdował się na samym szczycie listy, co jest wręcz niedopuszczalne w tytule dla młodszych graczy.

Na koniec przypomnijmy, że już jutro, 24 stycznia, ma premierę długo wyczekiwana gra Forspoken i zostanie ona wydana na konsole starszej oraz nowej generacji, a także PC. Czas oczekiwania zdecydowanie umilić powinien wam nasz materiał z trailerem premierowym tytułu oraz wyjątkowymi informacjami zza kulis.