fbpx

Forspoken otrzymało nowy zwiastun. Recenzenci nie dostali przedpremierowych kopii gry?

Już niedługo zajrzymy w pełni do świata Forspoken. Na razie jednak wykorzystajmy do tego przysłowiową dziurkę od klucza, którą jest zwiastun premierowy. Dziennikarze informacyjni z branży gier również przez nią zaglądają, zastanawiając się, co się stało z kodami do recenzji.

Forspoken otrzymało niedawno cinematic trailer, a 19 stycznia zwiastun premierowy. Gra RPG z otwartym światem od Square Enix i Luminos Productions zostanie wydana 24 stycznia 2023 roku na PC i PlayStation 5. Niedawno poznaliśmy również jej wymagania sprzętowe.

Akcja zostanie osadzona w krainie Athia, gdzie zwierzęta i ludzie zmienili się na skutek plagi w potwory, a władczynie nazywane Tantas stały się nagle ciemiężycielami swojego ludu. Zadaniem gracza będzie pokonanie zarazy i obalenie rządów Tantas, aby poznać odpowiedzi na nurtujące protagonistkę, Alfrę Holland, pytania. Rozgrywka Forspoken, w której przemierzymy swobodnie magiczny świat, zaoferuje trzecioosobową perspektywę. Więcej o samej grze wiemy także z jej demo, które pokazuje, czego mniej więcej możemy się spodziewać.

Co z przedpremierowymi recenzjami Forspoken?

Premiera Forspoken już niedługo, jednak w sieci pojawiło się wiele głosów na temat braku recenzji ze względu na brak kopii recenzenckich. Wypowiedzi dziennikarzy internetowych i redaktorów popularnych platform świadczą o tym, że najprawdopodobniej w poniedziałek na wielu stronach branży nie przeczytamy recenzji Forspoken. Czym jest to spowodowane, dowiemy się najprawdopodobniej w dniu premiery.

Słyszałem już od (około) 7 głównych outletów/recenzentów, że nie dostali kodu do recenzji. Jak zawsze, żaden outlet nie jest uprawniony do kodu ale ten „ograniczony kod” jest wielką czerwoną flagą. Nie słyszałem również o żadnym outlecie mającym dostęp do kodu PC (ale nie mogę tego potwierdzić).

Skill Up

Wygląda na to, że VGC niestety nie opublikuje recenzji Forspoken w poniedziałek, ponieważ Square Enix zdecydowało się nie dostarczać nam kodu. To dla nas niezwykle rzadkie zjawisko, więc odbierzcie to jak chcecie.

Andy Robinson

Mój zespół i ja desperacko próbowaliśmy uzyskać kod recenzji Forspoken, ale wygląda na to, że go nie otrzymamy. Nie mogę ich winić, ponieważ byłem dość krytyczny wobec gry/dema. Niemniej jednak wypróbuję grę i podzielę się wrażeniami jak najszybciej.

Luke Stephens