fbpx

Forspoken z nowym gameplayem. Twórcy udostępnili demo gry

RPG fantasy od Luminous Productions otrzymało nowy gameplay. Wideo z rozgrywki prezentuje system walki, niektórych bossów oraz początek fabuły. Premiera już wkrótce, a tymczasem można wypróbować tytuł w udostępnionym przez twórców demo.

Na skróty
  • Forspoken od Luminous Productions i Square Enix otrzymało 10-minutowy materiał z rozgrywki.
  • Premiera tytułu po opóźnieniach zaplanowana jest na 24 stycznia 2023 roku.
  • Dla użytkowników PlayStation 5 dostępne jest demo gry.

Nadchodzące RPG akcji w klimatach fantasy od Luminous Productions, studia odpowiedzialnego za Final Fantasy XV, otrzymało w piątek nowy materiał z rozgrywki. Ponad dziesięciominutowy gameplay Forspoken opatrzony jest komentarzem aktorki grającej główną bohaterkę, Frey Holland. Ella Balinska przedstawia w wideo początek fabuły tytułu: Frey trafia z Nowego Jorku do niesamowitego świata zwanego Athia, w którym żelazną ręką rządzi Tanta Sila wraz z podobnymi sobie złymi czarodziejkami. Początkowo celem bohaterki jest jedynie powrót do domu, jednak po tragicznej śmierci swojej nowej, młodej przyjaciółki, Frey wchodzi na ścieżkę zemsty.

Forspoken – gameplay z parkourowymi walkami

Wideo z rozgrywki, oprócz historii, przede wszystkim skupia się jednak na systemie walki. W materiale zaprezentowanych zostało kilka starć z bossami, w tym z główną antagonistką. Możemy  też zobaczyć, jak wygląda pojedynek ze smokopodobnym Amphicynodonem – jednym z wielkich, spaczonych potworów zwanych Breakbeasts. W gameplayu po raz pierwszy pojawia się także Tinta Olas, czarodziejka o mocy kreowania fałszywych rzeczywistości oraz stworzona przez nią wizja Nowego Jorku.

Wraz z wideo twórcy udostępnili też demo, dzięki któremu użytkownicy PS5 mogą aktualnie wypróbować tytuł. Niestety wersji demonstracyjnej nie uświadczymy na PC, a przy tym zbiera ona raczej mieszane opinie.

Termin wydania gry był początkowo planowany na 24 maja tego roku, ale zaliczył kilka znaczących opóźnień. W marcu twórcy poinformowali o przełożeniu debiutu na październik, jednak już w trakcie sierpniowego Gamescomu, na którym został zaprezentowany gameplay tytułu, wiedzieliśmy o kolejnym przesunięciu. Po obsuwach data premiery Forspoken odbędzie się 24 stycznia 2023 roku, a produkcja trafi na konsolę PlayStation 5 oraz na Steama i Epic Games Store w wersji na PC.