Premiera Forspoken opóźniona o kilka miesięcy

Twórcy Forspoken, RPG-a fantasy, poinformowali o obsuwach w przygotowaniu gry. Tytuł trafi na nasze komputery i konsole później, niż było to planowane.

7 marca 2022

Bohaterka przeniesiona z Nowego Jorku do świata fantasy, gdzie odkrywa u siebie talent do korzystania z magii i wyrusza na epicką wyprawę mającą na celu pokonanie panoszącego się coraz bardziej zła, to punkt wyjścia do Forspoken, gry przygotowywanej przez Luminous Productions, za której wydanie odpowiedzialne jest Square Enix. Wszyscy zainteresowani zanurzeniem się w tę opowieść będą musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Debiut Forspoken z prawie półrocznym opóźnieniem

Produkcja miała planowo ukazać się 24 maja, ale ostatecznie zaliczyła obsuwę. Jej twórcy ze studia Luminous Productions ogłosili dzisiaj na Twitterze, że potrzebują jeszcze trochę czasu, aby doszlifować grę i przekazać graczom produkt, który zaangażuje ich na długi czas. Z tego powodu Forspoken ukaże się dopiero 11 października tego roku.

Gra trafi na PC (na Steama oraz do Epic Games Store) i PlayStation 5. Niezależnie od opóźnienia premiery można zakupić ją już w przedsprzedaży w cenie aż 339 zł.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!