The Division Heartland zostało oficjalnie anulowane przez Ubisoft

16 maja 2024,
15:24
Arek Grabowski
Screen z The Division Heartland.

The Division Heartland było tworzone przez Ubisoft od około trzech lat. Miała to być darmowa strzelanka TPS, gdzie rozgrywka skupiała się na PvE i PvP. Ubisoft oficjalnie ujawnił, że niestety tytuł został anulowany. Wiadomość ta została przekazana przez ostatnią rozmowę telefoniczną firmy w sprawie zysków. Pracownicy otrzymali ją wcześniej za pośrednictwem e-maila.

Po dokładnym rozważeniu podjęliśmy trudną decyzję o wstrzymaniu prac nad grą Tom Clancy’s The Division Heartland ze skutkiem natychmiastowym.

Naszym priorytetem jest teraz wspieranie utalentowanych członków zespołu w naszym studiu Red Storm Entertainment, którzy przejdą do nowych projektów w naszej firmie, w tym XDefiant i Rainbow Six.

Oświadczenie Ubisoft

Warto zauważyć, że gra jeszcze pod koniec 2023 roku była oceniana na Tajwanie. Wtedy społeczność spodziewała się rychłej zapowiedzi i premiery. Okazało się jednak, że The Division Heartland anulowano w ramach restrukturyzacji kosztów oraz inwestycji.

The Division Heartland przeszło znaczącą zmianę w projekcie od czasu ogłoszenia gry

Najpewniej sporo zmian w procesie produkcji sprawiło, że ostatecznie koszty tworzenia The Division Heartland były ogromne. Oprócz tego ostateczna wizja ciągle była modyfikowana. Ostatecznie tytuł mógł pojawić się bez wyrazu i nie „przebić” popularności innych darmowych oraz płatnych strzelanek. Świetnym przykładem jest The Finals, które wystartowało genialnie. Niestety bardzo szybko straciło niemal całkowicie popularność.

The Division Heartland było wielokrotnie testowane przez graczy, a nawet oceniane przez instytucje ratingowe. Niestety ostatecznie najwidoczniej jakość gry nie była wystarczająca. Tom Henderson, redaktor serwisu Insider Gaming, podkreśla, że playtesty „nie spotykały się z zainteresowaniem graczy”.