Paper Cut Mansion – roguelite od Space Lizard Studio na nowym zwiastunie

Twórcy Paper Cut Mansion podzielili się dzisiaj krótkim gameplayem pokazującym ich nową produkcję. Tytuł łączy niepokojący nastrój z unikalnym stylem graficznym, a przy tym obiecuje wiele sekretów do odkrycia.

13 kwietnia 2022
Na skróty
  • Paper Cut Mansion to zaplanowana na ten rok produkcja Space Lizard Studio.
  • Będzie to roguelite pełen zagadek, wrogów do pokonania i oferujący 27 różnych zakończeń.
  • Gra trafi na PC, PlayStation 4 i 5, Xboxa One i Series X/S oraz Nintendo Switch.

Space Lizard Studio nadal pracuje nad swoim nowym tytułem, będącym przygodowym rogulitem z nieco horrorową atmosferą. W Paper Cut Mansion – bo o nim oczywiście mowa – wcielimy się w detektywa policyjnego, Toby’ego, którego zadaniem staje się eksploracja tytułowej posiadłości i rozwiązanie jej tajemnic. Zebrane w ten sposób dowody przybliżą nas do odkrycia prawdy, a znalezione przedmioty pozwolą na dostosowanie swojego ekwipunku do każdorazowej rozgrywki. Bo warto pamiętać, że jakakolwiek śmierć naszej postaci w Paper Cut Mansion oznacza, że musimy od początku zaczynać przygodę w generowanych proceduralnie lokacjach. Z tego też powodu kolejne podejścia do gry będą się od siebie zdecydowanie różnić. Do tego dodajmy jeszcze 27 możliwych zakończeń, zadania do wykonania, a także liczne zagadki i otrzymamy tytuł z potencjałem zatrzymania przy sobie gracza na długie godziny.

Paper Cut Mansion – wycinankowa grafika na fragmentach gameplayu

Już sam opis gry brzmi intrygująco, jednak na tym nie koniec. Tym, co dodatkowo wyróżnia Paper Cut Mansion jest z pewnością ciekawa oprawa graficzna, przypominająca – jak wskazuje nazwa – papierowe wycinanki. Zarówno bohaterowie, jak i elementy lokacji wyglądają jakby mogły zostać ręcznie złożone przy odpowiedniej dozie cierpliwości (dla chętnych polecamy materiał z kanału YouTube Space Lizard Studio, na którym można zobaczyć jak powstawały modele postaci, od pierwszego szkicu do finałowe animowanej wersji). Fragmenty samej gry zostały natomiast pokazane w udostępnionym przez twórców nowym zwiastunie.

Gra zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4 i 5, Xboxie One i Series X/S oraz Nintendo Switch.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!