fbpx

Blizzard obiecuje, że nowej mapy do Overwatch 2 nie trzeba będzie poprawiać po czasie

Do Overwatch zostanie dodana nowa mapa, a mianowicie Półwysep Antarktyczny. Jest ona oczywiście powiązane z Mei i jej lodowymi zdolnościami. Starcia w tej lokacji opierają się na zdobywaniu posterunków, tak jak we wspomnianej Świątyni Anubisa i Paryżu, które znamy z pierwszej części gry. Blizzard jednak zapewnia, że nie będzie to kolejne miejsce masakr atakującej drużyny. Jak zamierzają to osiągnąć?

Nowa mapa do Overwatch 2 ma dać wiele możliwości

Przede wszystkim ilość ciekawych miejsc w tej lokacji jest dość spora. Będziemy mogli pozwiedzać nie tylko lodowe jaskinie, ale także zamarznięty statek i – co ciekawe – znajdziemy tam nawet interaktywne pingwiny. Dodatkowo mapa jest na tyle rozbudowana, że trzeba będzie wykorzystać różnych bohaterów w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Przykładowo w przypadku punktu przy lodołamaczu teren jest dość płaski, dlatego Soldier, Reinhardt i inne mniej mobilne postacie będą tutaj zyskiwały przewagę.

Z kolei poniżej punktu A, czyli tam, gdzie wierci się w lodzie, uświadczymy wiele poziomów na różnych wysokościach, więc idealnie spiszą się tu postacie pokroju Phary, Divy lub Winstona. Dzięki temu gracze będą poniekąd musieli dostosować skład do aktualnych potrzeb, a to czyni rozgrywkę bardziej wymagającą.

Baza na nowej mapie do Overwatch 2
Źródło: Blizzard

Dodatkowo Blizzard wypowiedział się ogólnie na temat map szturmowych, bo – jak przypomnę – zarówno Świątynia Anubisa, jak i Paryż zostały usunięte z Overwatch 2 po częstych i negatywnych opiniach społeczności. Największymi problemami tych lokacji były wąskie przejścia, które przy odpowiedniej ochronie były niezwykle trudne do sforsowania.

Tutaj jednak Blizzard rozwiał nasze obawy, ponieważ projektując nową mapę, starali się nie tworzyć tak newralgicznych miejsc. Dosłownie cytując Treya Spisaka, czyli głównego projektanta poziomów: „Próbujemy zrobić to tak, abyśmy nie musieli wracać i naprawiać takich rzeczy, więc staramy się być bardzo skoncentrowani na zapewnieniu równowagi”.

Mapa ma trafić do Overwatch 2 wraz ze startem trzeciego sezonu, a ten według najświeższych informacji ma nastąpić już 7 lutego.