fbpx

Do svidaniya, Sony. Gigant wstrzymuje sprzedaż w Rosji

Sony Interactive Entertainment jest kolejną światową firmą, która zdecydowała się potępić inwazję na Ukrainę. Japoński producent zawiesza swoją działalność na terenie Rosji.

Sony Interactive Entertainment to kolejna firma, która wycofuje swoje usługi z Rosji. Dołączyła tym samym do takich przedsiębiorstw jak Epic Games, CD Projekt Red, EA, Microsoft, Take-Two czy Ubisoft. Pełną listę możecie zobaczyć w naszym stale aktualizowanym wpisie.

9 marca PlayStation opublikowało na oficjalnym Twitterze post, według którego producent poszedł w ślady wielu innych firm bojkotujących Rosję i wstrzymał sprzedaż swoich konsol oraz gier na terenie tego kraju. PlayStation Store również zostało wyłączone. Co za tym idzie – premiera najnowszej (już siódmej) odsłony Gran Turismo również została anulowana. Ma to oczywiście związek z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Co więcej Sony zdecydowało się dofinansować organizacje wspomagające Ukrainę kwotą w wysokości 2 mln dol. (ok. 8,66 mln zł). Pieniądze te trafią do UNHCR oraz na pomoc dla dzieci, które są ofiarami wojny.