Między nami żywiołami – nowy film Pixara na pierwszym zwiastunie

Zapowiedziany w maju nowy film Pixara doczekał się pierwszego zwiastuna. Może i nie zdradza on jeszcze zbyt wiele, ale pozwala wczuć się w klimat świata Między nami żywiołami i rzucić okiem na jego mieszkańców.

17 listopada 2022

Zestawianie skrajnych elementów takich jak woda i ogień to czasami samograj, jeśli chodzi o tworzenie nowych historii. W końcu przeciwieństwa się przyciągają i tak dalej. Pozostaje tylko kwestia, jak zrobić to w kreatywny i w miarę oryginalny sposób, a jeżeli chodzi o takie podejście do tematu, to Pixar często potrafi poradzić sobie z tym bardzo dobrze. Z tego powodu w przyszłym roku otrzymamy od studia opowieść o bohaterach będących spersonifikowanymi żywiołami, czyli Między nami żywiołami (w oryginale Elemental). Nadchodząca animacja doczekała się dzisiaj pierwszego zwiastuna.

Między nami żywiołami – czego dowiemy się z trailera?

Materiał, który dostaliśmy, jest właściwie króciutki. Zwiastun Między nami żywiołami pokazuje spotkanie głównych bohaterów, Ember i Wade’a – w polskiej wersji językowej Iskra i Wodek – którzy trafiają na siebie w metrze, kiedy bohaterce spadają z głowy słuchawki. Jak wiemy z wcześniejszych opisów, film ma skupić się na ich relacji i odkrywaniu podobieństw.

Spotkanie Iskry i Wodka to jednak dopiero końcówka trailera. Wcześniej możemy poobserwować jak wyglądają inni mieszkańcy animowanego miasta, inspirowani czterema żywiołami. Ich interakcje i wspólne egzystowanie w jednym miejscu mimo różnic może dać Pixarowi szansę na popisanie się unikalnymi pomysłami, jak taka przestrzeń mogłaby funkcjonować. Z pewnością też dowiemy się na jej temat czegoś więcej w kolejnych materiałach promocyjnych, które są jeszcze przed nami.

Premiera Między nami żywiołami odbędzie się 16 czerwca 2023 roku. Za reżyserię odpowiedzialny jest Peter Sohn, którego widzowie mogą znać z jego wcześniejszej animacji, czyli filmu Dobry dinozaur.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!