fbpx

Elemental – Pixar zapowiada nowy film

16 maja 2022,
21:32
Dorota Żak

Pixar udowodnił już, że potrafi opowiadać wciągające historie o emocjach zabawek, owadów, samochodów, a nawet o emocjach emocji. Do szerokiego katalogu studia w tym zakresie dołączy w przyszłym roku film Elemental, który skupi się na uczuciach spersonifikowanych czterech żywiołów.

Logo filmu Elemental

Zapowiedź każdego filmu Pixara zawsze cieszy, więc dzisiejsza wiadomość z pewnością wywoła na twarzach fanów studia uśmiech. Zgodnie z najświeższymi informacjami, w przyszłym roku otrzymamy produkcję o tytule Elemental. Za jej reżyserię odpowiedzialny będzie Peter Sohn, który ma na swoim koncie jeden z poprzednich filmów Pixara, czyli Dobrego dinozaura z 2015 roku.

Sama animacja przeniesie nas do miasta pełnego mieszkańców będących spersonifikowanymi wersjami czterech żywiołów, ognia, wody, ziemi i powietrza. Stanie się ono miejscem, gdzie główni bohaterowie Elemental, Ember i Wade, odkryją, jak wiele mają ze sobą wspólnego. Nie trzeba chyba dodawać, że należą oni do zupełnie przeciwnych żywiołów, czyli ognia i wody.

Elemental od Pixara – pierwsze spojrzenie na film i data premiery

Choć na razie dostaliśmy dopiero pierwszą zapowiedź produkcji i, na dobrą sprawę, niewiele szczegółów, możemy się już przyjrzeć grafice koncepcyjnej, którą podzielili się twórcy. Przedstawia ona głównych bohaterów filmu wędrujących po mieście.

Bohaterowie filmu Elemental na grafice koncepcyjnej
Źródło: Pixar

Premiera Elemental została zaplanowana na 16 czerwca 2023 roku. Tym samym będzie to już 27. produkcja Pixara. W wybranych kinach nadal znajdą się seanse ostatniego filmu studia, czyli To nie wypanda, opowiadającego o nastolatkach, dorastaniu i relacjach z rodziną i przyjaciółmi. Z kolei w czerwcu premierę będzie miał Buzz Astral, skupiający się na pierwowzorze naszego ulubionego astronauty z serii Toy Story.