fbpx

Redfall otrzymało oficjalną datę premiery oraz ponad 10 minut nowego gameplayu

Podczas dzisiejszego Developers Direct Microsoft zaprezentował także Redfall od studia Arkane. Została określona oficjalna data premiery, gra pojawi się 2 maja 2023 roku, co potwierdza poprzednie wycieki. To jednak nie wszystko, ponieważ twórcy pokazali również ponad 10 minut rozgrywki na nowym wideo z komentarzem.

Czego dowiedzieliśmy się o Redfall z nowego wideo?

Wideo z rozgrywki przedstawia między innymi miejsce akcji, czyli fikcyjną wyspę Redfall, Massachusetts. Pokazano również stację benzynową, która będzie bezpiecznym hubem dla graczy, gdzie będzie można rozpoczynać kolejne zadania. Twórcy opowiedzieli również o kilku rodzajach broni dostępnych w grze — standardowych karabinach czy całkowicie fikcyjnych narzędziach do pokonywania kolejnych wampirów.

Na wideo przedstawiono także różne sposoby walki, jakie mogą wykorzystać gracze. Dodatkowo został pokazany jeden z rodzajów przeciwników o nazwie Shroud, który ma być dość trudnym do pokonania wampirem.

Twórcy dodali na pokazie, że Redfall to ich największa oraz najbardziej ambitna gra, jaką tworzyli do tej pory. Gameplay wygląda świetnie pod względem graficznym, mechanicznym czy stylistycznym. Redfall będzie czymś nowym na rynku, co powinno pojawić się już dawno temu — zabrakło tak ambitnej gry w uniwersum, gdzie walczymy z wampirami. Pamiętajmy, że niedawno wyciekła także potencjalna cena tego tytułu. Gra niestety nie będzie zbyt tania, nawet jak na dzisiejsze standardy.