Ash Ketchum po 25 latach osiągnął swój cel – Mistrz Pokémon!

12 listopada 2022,
14:03
Michał Staniek

Najlepszym być naprawdę chcę” – życzenie Asha Ketchuma w końcu się ziściło! Po 25 latach przygody, Ash zgarnął to co mu się należało. W najnowszym odcinku anime, trener otrzymał tytuł mistrza Pokémon.

Ash Ketchum z drużyną
Na skróty
  • 25 lat przygody doprowadziło Asha Ketchuma na sam szczyt.
  • Najnowszy odcinek anime przedstawia spełnione marzenia młodego trenera.
  • Odcinek na ten moment dostępny jest tylko w Japonii.

Ash już trzy lata temu pokazał na co go stać, osiągając tytuł czempiona Ligi Pokémon regionu Alola. Moment ten mogliśmy oglądać w anime Pokémon Seria: Słońce i Księżyc. Był to zdecydowanie znaczący kamień milowy w życiu Asha Ketchuma, lecz to dla niego za mało. Bohater wyruszył w dalszą podróż aby zdobyć to, co obiecywał nam 25 lat temu. The Pokémon Company potwierdziło dobre wieści, w najnowszym odcinku anime, Ash Ketchum stanął do walki w turnieju Pokémon World Coronation Series Masters Eight Tournament i oficjalnie został tytułowany mistrzem Pokémon.

Marzenie dziesięciolatka spełnione

Ash Ketchum aby dostąpić zaszczytu noszenia tytułu mistrza Pokémon, musiał przymierzyć długą drogę. Po drodze zapewne opracował recepturę na eliksir młodości, ale nie jest to największym osiągnięciem młodego chłopaka. Moment wygranej z pewnością może wzruszyć, w końcu mogliśmy obserwować jego trudną pracę od 1997 roku.

Jego determinacja i wytrwałość w osiągnięciu celu przez 25 sezonów reprezentowała wszystko to, co najważniejsze w roli trenera.”

Taito Okiura – wiceprezes do spraw marketingu w The Pokémon Company International

Nie zostaje nam nic innego jak pogratulować Ashowi tego osiągnięcia, pokazuje on że wszystko jest możliwe, nawet jeżeli musimy na to poświęcić 25 lat. Ostatnie wyzwanie jakie może na niego czekać to złapanie wszystkich stworków, co nie będzie prostym zadaniem, a może wam się uda? Przypominamy że już za sześć dni, 18 listopada swoją premierę ma Pokémon Scarlet & Violet, czy dacie radę zdobyć tytuł czempiona regionu Paldea?