fbpx

Poznaliśmy sterowanie miotłą w Hogwarts Legacy. Brakuje jednego kluczowego elementu

Premiera Hogwarts Legacy jest coraz bliżej, bo już 10 lutego. Z tego powodu wiemy coraz więcej na temat nadchodzącej produkcji osadzonej w świecie Harry’ego Pottera. Wiemy już, że możemy używać zaklęć niewybaczalnych, jak długo potrwa rozgrywka, a także że twórcy postanowili uhonorować stare gry o Harrym Potterze. Teraz poznaliśmy system sterowania w trakcie latania na miotle.

Podczas przelotów nad terenami szkoły możemy wybrać dwa podejścia. Możemy latać na pełnym ciągu, nie martwiąc się o ograniczenia prędkości (wątpię, by jakaś magiczna policja czyhała na nas z radarami), ale możemy też wybrać wolny i spokojny lot, dzięki któremu w pełni uświadczymy piękna otaczającej nas lokacji. Brakuje jednak kontroli nad kamerą.

Sterowanie miotłą w Hogwarts Legacy

Na Reddicie udostępniono post, który zawiera schemat sterowania w trakcie latania na miotle. Widzimy na nim, że możemy nie tylko kontrolować naszą prędkość, ale także automatycznie ją utrzymywać i co ciekawe: użyć dopalaczy. Do tego oczywiście dochodzi klasyczne ustawianie kierunku i wznoszenia/opadania.

Sterowanie miotłą w Hogwarts Legacy
Źródło: Avalanche Software

Jak widzicie, w trakcie lotu nie możemy jednak kontrolować naszego widoku. Prawdopodobnie kamera ma cały czas podążać za graczem. Jeżeli te przewidywania się spełnią, to decyzja o pozbawieniu nas możliwości gry w Quiddicha jest uzasadniona, ponieważ taki szybki sport raczej wymaga częstego rozglądania się. Jedynie podczas ostrzejszych zakrętów możemy zauważyć, że nasz widok nieco się przemieszcza.

Hogwarts Legacy lot gryfa
Źródło: Avalanche Software

Jeżeli martwicie się, czy wasze komputery poradzą sobie z Hogwarts Legacy, to może pocieszy was informacja, że niedawno opublikowano nowe wymagania sprzętowe, które zostały lekko obniżone. Jeżeli macie naprawdę magiczne sprzęty, to wtedy możecie pobawić się różnymi opcjami ray tracingu.