Magia bez sportu – Hogwarts Legacy bez Quidditcha

Niedawno odbyło się spotkanie FAQ z twórcami Hogwarts Legacy. W jego trakcie padło pytanie o słynnego Quiddicha.

6 września 2022
Na skróty
  • W Hogwarts Legacy nie przyjdzie nam zagrać w Quiddicha.
  • Twórcy poinformowali natomiast, że w grze pojawią się wybory moralne.

Hogwarts Legacy, to najnowsza, nadal powstająca gra w świecie Harry’ego Pottera. Produkcję studia Avalanche Software (znanego z Disney Infinity czy Mortal Kombat Trilogy) należącego do Warner Bros. ujrzymy w formule RPG akcji.

Fabuła przeniesie nas do Hogwartu w XIX wieku, gdzie jako czarodziej z opóźnionym zaproszeniem do nauki będziemy posiadać możliwość władania starożytną magią zagrażającą światu. W ciele nowego ucznia, którego samodzielnie stworzymy od podstaw, nauczymy się rzucać zaklęcia czy ważyć mikstury. Oswoimy też wiele zwierząt, nawiążemy liczne przyjaźnie, i co najważniejsze, sami wybierzemy swój magiczny dom z tych znanych w uniwersum Harry’ego Pottera. Jeśli jeszcze wam mało, twórcy obiecują, że zwiedzimy nie tylko Hogwart, ale również jego okolicę, czyli Zakazany Las i wioskę Hogsmeade.

Bohater Hogwarts Legacy na miotle
Źródło: Warner Bros.

Plan lekcji w Hogwarcie bez WF-u

Nie każdy wie, ale z naszym portalem współpracuje z jasnowidz. Przewidział on, że w Hogwarts Legacy nie ujrzymy słynnego turnieju Quiddichta. Ulubionego sportu czarodziejów nie przyjdzie nam zobaczyć w produkcji, nie weźmiemy w niej również udziału w rozgrywce. Jednak nie martwcie się, w grze nadal będziemy mogli latać na miotłach. Będzie to jedna z głównych form podróży, zaś nasz bohater (lub bohaterka) będzie brać udział w lekcjach nauki latania. Twórcy poinformowali również o trudnych wyborach moralnych, które nie pozostaną bez znaczenia dla fabuły.

Do tego pięknego, magicznego świata przeniesiemy się już 10 lutego 2023 roku. Deweloper w edycji kolekcjonerskiej przygotował dla nas ciekawą wyprawkę. W Hogwarts Legacy zagramy na Nintendo Switch, PlayStation 4|5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz PC, do którego to poznaliśmy wymagania sprzętowe.

Maksymilian Matuszak

UWaga! Gorące informacje!