Poznaliśmy wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy

Każdy czarodziej powinien posiadać w sobie magię. Jednak nawet mugole mogą zagrać w Hogwarts Legacy, jeśli ich komputery spełnią wymagania sprzętowe, które w końcu poznaliśmy.

29 sierpnia 2022

O tym, że Hogwats Legacy nie zostanie wydane w tym roku, wiemy już od jakiegoś czasu. Na pocieszenie twórcy opublikowali niedawno nowy zwiastun, który zaostrza apetyt i (przynajmniej według mnie) pozwala przymknąć oko na to małe opóźnienie. W końcu lepiej poczekać nieco dłużej na dopracowaną grę niż otrzymać coś, czego sami twórcy nie są pewni. Teraz natomiast teraz dowiedzieliśmy się, co nasze poczciwe pecety muszą zawierać, by w ogóle uruchomić produkcję.

Wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy na PC

Wymagania pojawiły się w zakładce gry na Steam. Hogwats Legacy nie należy do najlżejszych tytułów, ponieważ niezależnie, czy chcemy grać na minimalnych, czy na wysokich ustawieniach i tak musimy przeznaczyć na niego aż 85 GB. Aby produkcja w ogóle się uruchomiła, nasze pecety muszą posiadać przynajmniej procesor Intel Core i5-8400 albo AMD Ryzen 5 2600. Jeżeli chodzi o pamięć RAM, to 8 GB ma wystarczyć. Karta graficzna też nie musi na szczęście być specjalnie potężna, bo GeForce GTX 1070 albo AMD RX Vega 56 w teorii mają dać radę. Oczywiście to wszystko pozwoli nam odpalić Hogwarts Legacy na najniższych ustawieniach w 1080p oraz z prędkością 60 FPS. Jeżeli chcemy odkryć prawdziwe piękno magicznego świata, musimy mieć nieco lepszy sprzęt.

Magiczna potyczka
Źródło: Avalanche Software

Jeżeli zechcemy podkręcić ustawienia graficzne, to w naszych komputerach musimy posiadać co najmniej Core i7-8700 lub AMD Ryzen 5 3600, 16 GB RAM i kartę graficzną GeForce 1080 Ti lub AMD RX 5700 XT. Taki set powinien pozwolić nam zagrać na wysokich ustawieniach, ale znowu przy 1080p i 60 FPS. Naturalnie w obu ustawieniach twórcy zalecają dysk SSD, ale w przypadku minimalnych dopuszczalny jest poczciwy HDD.

MinimalneZalecane
ProcesorIntel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 2600Intel Core i7-8700 lub AMD Ryzen 5 3600
Karta graficznaNVIDIA GeForce GTX 1070 lub AMD RX Vega 56NVIDIA GeForce 1080 Ti lub AMD RX 5700 XT
RAM8 GB16 GB
SystemWindows 10 (64-bit)Windows 10 (64-bit)
Miejsce na dysku85 GB85 GB
DirectXwersja 12wersja 12
Wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy

Niestety nie znamy jeszcze wymagań na inne rozdzielczości. Hogwarts Legacy ma zadebiutować 10 lutego na PlayStation 4 i 5, Xboxy One oraz Series X/S, a także na PC i Nintendo Switch, z tym że data premiery na Switcha nie jest jeszcze znana.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!