fbpx

Hogwarts Legacy – oficjalna data premiery w lutym 2023 roku

12 sierpnia 2022,
23:17
Kaja Piaścik

Chociaż data premiery Hogwarts Legacy nie była jeszcze ogłoszona, pogłoski mówiły o terminie w grudniu tego roku. Teraz wiemy już, że gra z uniwersum Harry’ego Pottera trafi do sprzedaży 10 lutego 2023 roku w wersjach na PC, Xboxa i PS. Oficjalne ogłoszenie pojawiło się na Twitterze tytułu.

Uczniowie w holu Hogwartu w Hogwarts Legacy
Na skróty
  • Znamy oficjalną datę premiery Hogwarts Legacy – 10 lutego 2023 roku.
  • Gra będzie dostępna na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.
  • Wersja na Switcha pojawi się w późniejszym terminie.

Jeszcze niedawno nieoficjalne źródła sugerowały, że debiutu nadchodzącej gry ze świata Harry’ego Pottera możemy spodziewać się już w grudniu tego roku. Spekulacje okazały się nieprawdziwe. Na profilu gry na Twitterze została ogłoszona oficjalna data premiery – Hogwarts Legacy pojawi się 10 lutego 2023 roku.

Produkcja studia Avalanche Software będzie oferować jedynie rozgrywkę jednoosobową. Twórcy obiecują także doświadczenie skupione na fabule. Akcja osadzona będzie w Hogwarcie ponad 100 lat przed wydarzeniami znanymi z książek o Harrym Potterze.

Hogwarts Legacy na Switcha opóźniony

W podanym terminie do magicznego uniwersum nie będziemy mogli jednak przenieść się z pomocą wszystkich planowanych platform. Według tweeta najpierw dostępne będą wersje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S, zaś użytkownicy Switcha będą musieli poczekać nieco dłużej. Na tę chwilę nie wiemy, kiedy zagramy na konsoli od Nintendo.

Produkcja, za której wydanie odpowiada Warner Bros. Games, miała początkowo pojawić się jeszcze w 2021 roku. Na szczęście mamy już pewność, że premiera nastąpi wkrótce. Graczom pozostaje czekać na kolejne zapowiedzi i materiały dotyczące tytułu – z zaprezentowanej niedawno cutscenki wiemy chociażby, że w grze czeka nas spotkanie z hipogryfem. Hogwarts Legacy w wersji na PC kupimy na Steamie i Epic Games Store, gdzie można dodać go do listy życzeń.