Hogwarts Legacy wykorzysta potencjał PlayStation 5 i nie chodzi tu tylko o DualSense

Wygląda na to, że Hogwarts Legacy wykrzesa z PlayStation 5 wszystkie waty. Gra nie tylko wykorzysta świetny system dźwięku przestrzennego, ale też w pełni użyje funkcji kontrolera Dualsense.

24 maja 2022

WB Games Avalanche podzieliło się kolejnymi informacjami odnośnie Hogwarts Legacy. Wygląda na to, że gra użyje pełnej mocy nie tylko PlayStation 5, ale też kontrolera Dualsense.

Hogwarts Legacy skorzysta z możliwości padów Dualsense

Chandler Wood, menadżer ds. społeczności stwierdził na blogu PlayStation, że kontrolery Dualsense będą poniekąd przedłużeniem naszych różdżek. Jego adaptacyjne triggery będą stawiać różny opór w zależności od rzucanych czarów – im zaklęcie bardziej skomplikowane tym mocniej będziemy musieli nacisnąć. Z kolei podczas obrony mamy odczuć „skwierczącą magię” (cokolwiek to oznacza). Do tego każda nasza aktywność np. mieszanie eliksirów, używanie moździerza lub latanie na miotle (tu warto wspomnieć, że najpopularniejszy magiczny sport, którym jest Quidditch nie trafi do gry) albo hipogryfie też będzie wyczuwalna w naszych dłoniach. Miłym akcentem będą światła emitowane przez kontroler. Będą one pulsowały w kolorach naszego Domu: niebieski i brązowy dla Ravenclaw; szkarłat i złoto dla Gryffindoru; zielony i srebrny dla Slytherinu; oraz żółty i czarny dla Hufflepuffu.

Ilość klatek czy jakoś grafiki? Wybierz sam

Studio potwierdziło również, że Hogwarts Legacy ma posiadać dwa tryby: skupiający się na wydajności, czyli podbijający ilość FPS oraz wierności, który skupi się na jak najlepszych wrażeniach wizualnych. Co prawda nie ujawniono konkretnych celów dotyczących liczby klatek na sekundę i rozdzielczości. Oczywiście PlayStation 5 to nie ziemniak i swoją moc ma, więc nie powinniśmy być zawiedzeni O tym, że gra jest piękna w udowadnia 20 minutowy film w jednym z trailerów. Ponadto gra będzie korzystała z technologii dźwiękowej Tempest 3D z PS5, a niektóre dźwięki będą odtwarzane z głośnika kontrolera Dualsense np. odgłos skrzydeł wspomnianego Hipogryfa.

Jeżeli chodzi o czas ładowania Avalance potwierdziło, że dysk SSD w konsoli od Sony znacząco skróci oczekiwanie czy to podczas zwykłej podróży, czy przy wykorzystaniu sieci Floo.

Grafika promująca grę Hogwarts Legacy

Według przecieków gra ma się ukazać już we wrześniu i trafi na PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!