fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Gorące wieści na temat HoMM3: The Board Game. Wszystko jest już w wersji finalnej

21 sierpnia 2023,
15:54
Łukasz Małek
Heroes of Might and Magic 3

Heroes of Might and Magic 3: The Board Game (HoMM3: TBG) to gra planszowa osadzona w Erathii. Tytuł, do którego prawa ma francuski producent Ubisoft Entertainment Software pojawi się w wersji gry planszowej. Jak już powszechnie wiadomo, wszystko to za sprawą polskiej firmy Archon Studio, której siedziba mieści się w Pile.

Po spektakularnej kampanii na platformie Kickstarter, projekt wsparło 26500 fanów, z kolei tytuł zgromadził ponad 18 milionów złotych. To niezły wynik, jednakże nie są to szokujące liczby, biorąc pod uwagę fakt, jak wielkim fanbasem dysponuje to klasyczne już IP.

Kiedy przewidywany jest termin dostawy oraz czy jest on zagrożony?

Według oficjalnych informacji, które przekazano do wiadomości publicznej, wstępny termin dostawy szacuje się na grudzień bieżącego roku. Nie jest powiedziane, czy mowa tu o początku, środku, czy końcu.

Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo napięty jest okres bożonarodzeniowy, paczek spodziewalibyśmy się raczej przed przerwą świąteczną. W przeciwnym razie wydawnictwo może mieć problem z realizacją zamówień na czas. Warto także brać na to wszystko poprawkę, ponieważ otwarcie Pledge Managera również miało miejsce z małym poślizgiem.

Szymon Ewertowski, który jest managerem ds. społeczności poinformował, że wszystko jest już w wersji finalnej, a firma czeka na ostatnie tłumaczenia. W związku z tym, można wywnioskować, że ostateczna wersja gry została przyklepana przez Ubisoft, co mogłoby stanowić punkt zwrotny i mieć wpływ na opóźnienia.

Ponadto na oficjalnym discordzie HoMM3: The Board Game rozgorzała dyskusja, w której testerzy dzielą się interesującymi spostrzeżeniami. Niestety, jak informuje Ewertowski, wprowadzenie jakichkolwiek zmian na tym etapie jest już niemożliwe.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!