The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – zwiastun wersji na Nintendo Switch

23 czerwca 2021,
15:56
Dorota Żak

Ostatnio znowu robi się głośno na temat serii Legend of Zelda. Na tegorocznym E3 zaprezentowany został zwiastun Breath of the Wild 2, a dzisiaj w sieci pojawiła się wideo zapowiedź odświeżonej wersji Legend of Zelda: Skyward Sword, które właściwie ma już 10 lat.

Link w The Legend of Zelda: Skyward Sword HD
Na skróty
  • 16 lipca tego roku na Nintendo Switch ukaże się The Legend of Zelda: Skyward Sword.
  • Gra była wcześniej dostępna tylko na Wii.
  • Odświeżona wersja otrzyma sterowanie dostosowane do konsoli Nintendo.

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD to tytuł, którego nie możemy już zaliczyć do nowości. Gra miała swoją premierę w 2011 roku, ale wyłącznie na konsoli Wii, więc nie wszyscy mieli okazję, aby się z nią zapoznać. Nintendo zamierza to jednak zmienić w najbliższej przyszłości.

Kilka miesięcy temu ogłoszone zostało, że po 10 latach od debiutu Skyward Sword zmierza wreszcie na Nintendo Switch. I do tego w odświeżonej wersji, w końcu minęła cała dekada i pasowałoby kilka rzeczy ulepszyć. Tym samym już 16 lipca tego roku zagramy w nową odsłonę gry. Jeśli chcemy, na oficjalnej stronie Nintendo znajdziemy już opcję kupienia jej w przedsprzedaży (cena wynosi 59,99 $).

Skyward Sword – znana historia w nowej odsłonie

Patrząc na linię czasową uniwersum Legend of Zelda, możemy zauważyć, że Skyward Sword plasuje się chronologicznie na pierwszym miejscu. Jak zwykle wcielamy się w postać Linka, którego głównym zadaniem jest uratowanie swojej przyjaciółki Zeldy. A później czeka nas to, co w większości gier z uniwersum, czyli walka, wykorzystywanie różnych przedmiotów na swoją korzyść, skakanie po platformach i inne elementy zręcznościowe. Areną naszych zmagań będą podniebne wyspy, pustynie i starożytne ruiny.

Wygodniejsze sterowanie i limitowane kontrolery Joy-Con

Gra otrzyma porządne odświeżone graficzne, ale na tym nie koniec nowości. Dość istotną zmianą w nowej wersji The Legend of Zelda: Skyward Sword HD będzie dostosowanie sterowania do Nintendo Switch. Możemy więc grać za pomocą guzików lub kontrolerów. W tym drugim przypadku do jednego z nich zostanie przypisany miecz, a do drugiego tarcza Linka. Co więcej, istnieje możliwość zakupienia specjalnej edycji kontrolera Joy-Con z motywami żywcem wyjętymi z gry.

Kontrolery Nintendo Switch z limitowanej edycji Skyward Sword
Kontrolery Joy-Con wzorowane na mieczu i tarczy Linka. Źródło: YouTube