The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – świeży zwiastun z E3

Kolejne odsłony popularnych serii już nikogo nie dziwią, dlatego zapowiedź The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 na E3 w 2019 roku była zaskakującą wiadomością. Po dwóch latach gra doczekała się pierwszego zwiastuna.

15 czerwca 2021

Na dzisiejszym pokazie Nintendo Direct w ramach E3 znalazła się całkiem przyjemna niespodzianka dla fanów przygód Linka. Dwa lata temu zapowiedziano grę The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, ale do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć konkretnych materiałów na jej temat. Zmieniło się to dzisiaj, bo Nintendo na swoim panelu podzielił się pierwszym zwiastunek nadchodzącej produkcji.

Powrót do Hyrule w Breath of the Wild 2

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 będzie kontynuacją gry z 2017 roku, utrzymaną w podobnej stylistyce. Na zaprezentowanym zwiastunie możemy zobaczyć już krótkie fragmenty gameplayu, który obejmować będzie m.in. eksplorację świata czy walkę. Istotną rolę w Breath of the Wild 2 ma odegrać najwyraźniej latanie – Link w trailerze spada wśród chmur i korzysta z paralotni. Oprócz tego nauczył się przenikać przez elementy otoczenia, co może sugerować kolejną mechanikę, jaka pojawi się w grze.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 zadebiutuje w 2022 roku wyłącznie na Nintendo Switch.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!