Battlefield 2042 – pierwszy gameplay debiutuje na pokazie Xbox podczas targów E3

Dzisiaj, podczas pokazu Xbox i Bethesda Games, EA razem z DICE pokazało wyczekiwaną zapowiedź rozgrywki Battlefield 2042, którą obejrzycie na materiale znajdującym się poniżej.

13 czerwca 2021

Dzisiejsza zapowiedź to bezpośrednia prezentacja rozgrywki z Battlefield 2042. Zobaczymy w niej „olbrzymią skalę i destrukcję”, które mają być charakterystyczne dla nowej odsłony serii. W poniższym materiale deweloperzy zaprezentowali również szeroki wachlarz broni, pojazdów, arsenału i map.

Podczas pierwszej prezentacji Battlefield 2042 ekipa z DICE przedstawiła graczom pierwszy z trzech trybów rozgrywki – Wojnę Totalną. Ma być to nowa generacja uwielbianych przez fanów trybów Podboju i Przełamania, w których teraz dojdzie do starć nawet 128 graczy na PC i konsolach nowej generacji, na mapach z dynamicznie zmieniającą się pogodą, zagrożeniami naturalnymi i spektakularnymi wydarzeniami specjalnymi.

To wciąż nie koniec prezentacji Battlefielda 2042

Już 22 lipca, podczas EA PLAY, zespół DICE LA ujawni drugi z trybów rozgrywki w Battlefield 2042. Ma być to swoisty list miłosny do fanów serii, który sprawi, że weterani poczują się w nowej odsłonie cyklu „jak w domu”. Ostatni, trzeci tryb rozgrywki to Strefa Zagrożenia (Hazard Zone), który oparty będzie na zespołowej rozgrywce, a walka toczyła się będzie „o wysoką stawkę”. Więcej informacji na temat tego trybu ma zostać ujawnione bliżej premiery gry.

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!