Według przecieków Hogwarts Legacy ukaże się we wrześniu

„Hokus pokus, czary mary i poczujesz się jak Harry”. Pojawiła się prawdopodobna data premiery Hogwarts Legacy ujawniona przez użytkownika Twittera znanego w środowisku z wiarygodnych, przedpremierowych doniesień.

2 lutego 2022

Według jednego z leakerów o pseudonimie AccountNGT wyczekiwana produkcja osadzona w świecie czarodziejów ukaże się już we wrześniu tego roku. Użytkownik ten faktycznie może być wiarygodnym źródłem informacji, ponieważ w przeszłości donosił już choćby o tym, że – wbrew pojawiającym się plotkom o kolejnym opóźnieniu gry – Hogwarts Legacy jednak ukaże się jeszcze w 2022 roku. Wiadomość szybko oficjalnie potwierdziło później Warner Bros na stronie Wizarding World.

Podobnie było ze Star Wars: Eclipse, które rzeczony użytkownik Twittera również ujawnił jeszcze przed oficjalną premierą. Oczywiście pomimo poprzednich trafionych doniesień prosi, by podawane przez niego informacje traktować „z przymrużeniem oka”.

Dodatkowo AccountNGT wspomniał, że jeszcze w lutym albo marcu ma odbyć się specjalny pokaz PlayStation, na którym twórcy mają przedstawić nowy trailer produkcji prezentujący umiejętności, jakimi będą władali bohaterowie gry.

https://twitter.com/accngt/status/1487471104147001344

O czym będzie Hogwarts Legacy?

Za Hogwarts Legacy odpowiada Avalanche Studios. Gra przeniesie nas do XIX-wiecznego Hogwartu (czyli na długo przed przygodami Harry’ego Pottera), gdzie przejmiemy kontrolę nad młodym adeptem magii. To od nas zależeć będzie, jaką drogę wybierze, a nawet do którego Domu zostanie przydzielony nasz bohater.

Oczywiście, jak na pełnoprawnego RPG-a przystało, nie zabraknie tu rozwoju postaci poprzez naukę nowych zaklęć, odnajdowanie lokacji, odkrywanie fantastycznych zwierząt oraz – jak to w Hogwarcie – wyjaśnianie sekretów, których w nim pełno.

Twórcy musieli pokonać schody, ale te w Hogwarcie lubią płatać figle

Prace nad grą usiane są trudnościami, dlatego nie dziwi fakt, że data premiery tytułu była już w przeszłości przekładana. Pierwszy zwiastun Hogwarts Legacy pojawił się we wrześniu 2020 roku i zakładano wtedy, że różdżkami pomachamy w drugiej połowie 2021. Niestety problemy związane z procesem produkcyjnym zmusiły producentów do przełożenia planowanego debiutu swojej gry na rok 2022. Miejmy nadzieję, że przecieki się potwierdzą i rzeczywiście doczekamy się premiery.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!