fbpx

Hogwarts Legacy nie ukarze gracza za używanie Zaklęć Niewybaczalnych

Hogwarts Legacy będzie miało premierę już 10 lutego i na tę grę czekają miłośnicy uniwersum z całego świata. Pamiętajmy, że w ten tytuł można grać nawet przez 100 godzin, więc musi oferować sporo różnych ścieżek rozwoju postaci. Dlatego też twórcy pozwalają zostać „złym” czarodziejem lub czarownicą.

W książkowym uniwersum J.K. Rowling użycie Zaklęcia Niewybaczalnego na innym człowieku oznacza dożywotni pobyt w więzieniu. Hogwarts Legacy nie nałoży takich kar, ale postacie znajdujące się blisko zareagują przez odgłos, kwestię czy zachowanie. Dzięki temu gracze będą mogli wcielić się również „w tego złego”.

Główny projektant Hogwarts Legacy wypowiedział się o moralności w grze

Kelly Murphy, główny projektant Hogwarts Legacy, podczas rozmowy z redaktorem serwisu Gamesradar został zapytany o etykę i moralność w grze. Pracownik Avalanche Studios wypowiedział się dość jasno: „Jeżeli chcesz być zły bądź zły”. To zdanie mówi naprawdę wiele o podejściu do Zaklęć Niewybaczalnych w Hogwarts Legacy. Kelly Murphy wypowiedział się jednak szerzej.

Postacie będą reagować wizualnie i dźwiękowo, kiedy zobaczą, że gracz używa Zaklęcia Niewybaczalnego, ale nie zaimplementowaliśmy systemu, który karałby go za takie zachowanie — nie chcemy osądzać. Jeżeli gracz będzie kontynuował „złe” czyny, świat na to zareaguje.

Kelly Murphy podczas rozmowy z redaktorem serwisu Gamesradar

Twórcy chcą pozwolić graczowi uczestniczyć w całej historii, tak jak chce. Można być zarówno złym czarodziejem, który morduje wszystkie swoje przeszkody, jak i dobrym człowiekiem pomagającym każdemu, kogo napotka. Wybór należy tylko i wyłącznie od gracza, Kelly Murphy zwraca uwagę na to, że studio nie chce samodzielnie osądzać.

Istnieją trzy Zaklęcia Niewybaczalne, jeśli chodzi o serię książek Harry Potter: Avada Kedavra wywołujące natychmiastową śmierć, Cruciatus, którego efektem jest ogromny ból lub Imperius przejmujący władzę nad umysłem ofiary. Na gameplayach z gry najwięcej widzimy ten pierwszy czar. Idealnie sprawdza się szczególnie przeciwko silniejszym przeciwnikom, ponieważ likwiduje zagrożenie natychmiast. Może to jednak mieć pewne konsekwencje w świecie Hogwarts Legacy.