Adrian Graboś opowiada o polskim Zakonie Jedi Order // GURUnolotni

Gościem trzeciego odcinka podcastu GURUnolotni był Adrian Graboś, Wielki Mistrz polskiego Zakonu Jedi Order, czyli największej organizacji fanowskiej Star Wars w pewnym pięknym kraju nad Wisłą. Nie zgadniecie, o czym Karol i Gabi rozmawiali z nim przez ponad godzinę!

13 lutego 2021
13 lutego 2021

Chyba że wytypowaliście Gwiezdne wojny. Tak, wtedy wam się udało. W trzeciej odsłonie naszego podcastu GURUnolotni przewertowaliśmy bowiem temat Star Warsów wzdłuż i wszerz, zwłaszcza w zakresie najnowszej trylogii wyprodukowanej przez Disneya. Poruszyliśmy również wątek gier osadzonych w jednym z najsłynniejszych uniwersów science fiction. Nie zabrakło także długich opowieści o tym, czym w ogóle jest Jedi Order, jak funkcjonuje, co się w nim zmieniło i dlaczego stacje telewizyjne po prostu kochają robić reportaże na temat Zakonu.

O Star Warsach w filmach i grach z Adrianem Grabosiem

Kim dokładnie jest nasz rozmówca? Adrian Graboś to doktorant z Inżynierii Materiałowej na AGH w Krakowie, będący oczywiście również Mistrzem polskiego Zakonu Jedi. Poza Gwiezdnymi wojnami interesuje się m.in. komponowaniem muzyki, klasycznym RPG czy wszelkim gamingiem (od karcianek po PC). Zarzeka się, że jego patronus to Kukułka, ale sam przyznaje, że to akurat niesamowicie dziwny okaz.

Trzeci odcinek podcastu GURUnolotni jest już dostępny na Spotify. Zapraszamy do słuchania, a wszelkie skargi, zażalenia, pytania i modlitwy przebłagalne kierować możecie drogą mailową na adres gurunolotni(at)gamesguru.pl. Odpowiadamy na każdą wiadomość. Nawet na takie, które nie docierają.

GURUnolotni? Co to, gdzie to…?

Podcast GURUnolotni to audycja o grach, technologii i popkulturze, realizowana przez redakcję portalu GAMESGURU. Rozmowy prowadzą niezastąpieni szermierzy słowa uzbrojeni w cięte riposty, dociekliwi niczym zagubiona mucha usiłująca wydostać się z wnętrza samochodu – Gabriela Zubek oraz Karol Leszczyński, którzy w trakcie wywiadów wypytują swoich gości o kluczowe dla losów galaktyki kwestie, takie jak liczba rewatchy wszystkich filmów danego uniwersum czy ulubione easter eggi z Cyberpunka 2077 (tak, wrzuciliśmy tutaj to zdanie tylko po to, żeby zalinkować świetny artykuł Doroty, a wy nie możecie mieć nam tego za złe, bo jest taki piękny, że finalnie wyjdzie wam to na dobre).

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!