Keystone potrzebuje więcej czasu – Microsoft potwierdza

Sprzęt Microsoftu o nazwie kodowej Keystone jest potwierdzony, ale wymaga czasu. Firma zaznacza, że chce sprostać oczekiwaniom graczy na całym świecie. Sam sprzęt ma być czymś w rodzaju znanych już dongle’i podłączanych do telewizora.

27 maja 2022
Na skróty
  • Microsoft potwierdza projekt Keystone.
  • Urządzenie ma być donglem wpinanym do telewizora, wykorzystującym cały potencjał usługi Xbox Cloud Gaming.
  • W tym momencie firma informuje, że potrzebuje jeszcze trochę czasu przed oficjalnym wypuszczeniem systemu.

Microsoft potwierdził, że jego urządzenie o nazwie kodowej Keystone służące do przesyłania strumieniowego potrzebuje jeszcze czasu przed oficjalnym wypuszczeniem. System ma umożliwić granie w swoje ulubione tytuły w dowolnym miejscu i na każdym urządzeniu.

Sam sprzęt ma być czymś w rodzaju dongle’a wpinanego w telewizor, pozwalającego na strumieniowe przesyłanie obrazu i granie bezpośrednio w chmurze. Coś podobnego Sony sprzedawało kiedyś pod nazwą Vita TV lub PS TV. Ten sprzęt wymagał jednak dodatkowej konsoli.

Usługa Game Pass, Xbox Cloud Gaming
Źródło: Xbox

Xbox Cloud Gaming dla graczy na całym świecie

Zespół odpowiedzialny za Keystone odchodzi od obecnej iteracji. Planuje skorzystać ze swojego dotychczasowego doświadczenia i podejdzie do projektu jeszcze raz. Zapewnia też, że Xbox Cloud Gaming ma dotrzeć do jak największej liczby graczy na całym świecie a to wymaga czasu. Zespół uważa, że każdy powinien mieć dostęp do usługi na czym chce i gdziekolwiek jest.

Na pewno nie zobaczymy prezentacji usługi w przyszłym miesiącu. Ze względu na ciągle powiększającą się bibliotekę tytułów na Game Pass firma chce mieć pewność, że urządzenie sprosta oczekiwaniom graczy. Keystone ma wykorzystać w pełni potencjał usługi a na tą chwilę Microsoft twierdzi, że jest to raczej niemożliwe.

Ustrzel grową okazję

Patryk Balcerak

UWaga! Gorące informacje!