Są pierwsze recenzje Cyberpunk 2077 – jest dobrze, bardzo dobrze

Premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat już za 3 dni. Dzisiaj jednak przestało obowiązywać embargo na recenzje. W związku z tym pierwsze redakcje już podzieliły się swoimi wrażeniami.

7 grudnia 2020

W chwili pisania tej wiadomości w serwisie Metacritic średnia ocena pecetowej wersji hitu CD Projekt Red to 91/100. Wersje na Xboxa i PlayStation aktualnie posiadają za mało recenzji (lub wcale). Przykładowe opinie brzmią zachęcająco.

IGN Japan – 100/100

„Największym osiągnięciem Cyberpunka 2077 jest Night City, najbardziej fascynujące miasto w historii gier do tej pory. […] sposób, w jaki zachęca gracza do ingerencji w życie mieszkańców tej gwarnej metropolii, to odgrywanie roli w najczystszej postaci”.

VGC – 100/100

„Immersyjne i niesamowicie przygotowane RPG, które podnosi poprzeczkę dla kinowej jakości w grach z otwartym światem. Uważajcie tylko na błędy przy premierze…”.

Game Informer – 90/100

„Generalnie przyjemnie spędziłem czas w Night City, a Johnny Silverhand to świetny partner do zwiedzania go. […] Nie rozwaliło mnie jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, ale jest piekielnie dobrym otwarciem dla miejmy nadzieję nowej serii”.

Gamespot – 70/100

„Ciężko wejść do świata Cyberpunka 2077 w ogóle. […] Wokół dzieje się tyle […], że wiele rzeczy wydaje się zbędnych. Zadania poboczne i postacie są jasną stroną produkcji”.

Jak widać, większość recenzentów jest zgodna: mamy hit. Jeśli wciąż wam mało, to niedługo ukaże się również nasza recenzja, do wyczekiwania której gorąco zachęcamy!

Paweł Trawiński

Gracz prawie od urodzenia, szukający angażujących historii. Pasjonat wiedzy wszelakiej, bo każda informacja ma swoją wartość. Mistrz smalltalk’u na dowolny temat, chętny do wysłuchania każdej opinii. Poza tym, typowy everyman, którego mijasz codziennie na ulicy.
UWaga! Gorące informacje!