fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Niezbadana Planeta wyprzedana na poziomie dystrybucyjnym. W sklepach ostatnie egzemplarze

14 września 2023,
08:24
Łukasz Małek
Niezbadana Planeta

Niezbadana Planeta to fenomenalna gra planszowa od wydawnictwa Portal Games, którą po raz pierwszy zapowiedziano podczas imprezy Portal Con 2023. Przypominamy, że tytuł był nominowany do nagrody Kennerspiel des Jares, lecz finalnie gra przegrała z produkcją Challengers, która zatriumfowała w plebiscycie.

Mimo wyniku w konkursie, ogromna rzesza fanów jest niemal oczarowana tą fantastyczną pozycją. Nic dziwnego, gra na BGG ma ocenę 8.0. Ostatnie Planszówki w Spodku potwierdziły, że tytuł jest nie tylko wyczekiwany, lecz wręcz pożądany.

Jeżeli zatem ktoś jeszcze nie zaopatrzył się w swój egzemplarz, zalecamy pośpiech. Wydawnictwo poinformowało nas, że nakład na poziomie dystrybucyjnym został wyczerpany. Ostatnie egzemplarze produkcji można znaleźć w sklepach, z kolei egzemplarze przeznaczone na wydarzenie Planszówki w Spodku rozeszły się co do sztuki niczym ciepłe bułeczki.

Równolegle z grą podstawową Portal Games wydaje Zestaw Ulepszeń z nowymi planetami i planszami korporacji.

Informacje o grze Niezbadana Planeta

Niezbadana planeta to rywalizacyjna gra dla 1-6 graczy, w której będziemy próbować stworzyć planetę idealną. Uczestnicy rozgrywki w każdej z rund będą umieszczać po jednej płytce w kształcie poliomino (innymi słowy kształty, które znamy z popularnej gry Tetris).

Rozmieszczanie kafelków jest szczególnie ważne, ponieważ każdy z nich zawiera zasoby. Te z kolei reprezentują infrastrukturę potrzebną do podtrzymania życia na naszej nowo zasiedlanej planecie. Kluczowym może się okazać rozmieszczenie kafelków, by jak najlepiej pokryć teren, a także zbudować niezawodnie działający silnik.

Po umieszczeniu kafelka, każdy uczestnik rozgrywki wykonuje dwie akcje związane z dwoma typami infrastruktury na kafelku. Niektóre rozmieszczenia płytek uruchomią „meteory”, które utrudnią rozwój wszystkich planet i uniemożliwią im zdobywanie punktów w rzędzie i kolumnie meteorytu.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze