New Tales from the Borderlands na 18-minutowym gameplayu

3 września 2022,
17:53
Dorota Żak

Trwający właśnie Pax West 2022 stał się okazją dla Gearboxa, aby pochwalić się nowymi materiałami związanymi z New Tales from the Borderlands. Dzięki temu zobaczymy obszerny fragment gry na długim gameplayu, a także lepiej poznamy bohaterów nadchodzącej produkcji.

Octavio z New Tales from the Borderlands

Po długim czasie ciszy w temacie w sieci wreszcie zaczęły pojawiać się informacje związane z New Tales from the Borderlads. Najpierw na Amazonie wyciekła możliwa data premiery, a zaledwie kilka dni później w trakcie targów Gamescom została ona potwierdzona przez Gearbox. Co więcej, produkcja otrzymała przy tym pierwszy zwiastun. Kolejnymi niespodziankami dla graczy czekających na tytuł są prawie 20-minutowy gameplay oraz materiał prezentujący bohaterów, których losami pokierujemy.

Pierwsze spojrzenie na gameplay w New Tales from the Borderlands

Na pokazanym fragmencie rozgrywki przed bohaterami gry staje zadanie przedarcia się przez kanały patrolowane przez wrogów. Aby to zrobić, sięgną po szereg działań, od skradania się w pudełku, gdy strażnik nie patrzy, przez walkę z użyciem kolekcjonerskich figurek, po zachwycanie się szczuropodobnym zwierzakiem. Wszystko to z domieszką absurdalnego humoru i obecnością quick time events.

Oprócz pokazania mechaniki rozgrywki długi gameplay pozwolił nam też nieco poznać charakter protagonistów, a kilka słów dopowiedzenia na ten temat znajdziemy w kolejnym materiale, jakim podzieliło się studio Gearbox. Jak już wiemy, w New Tales from the Borderlands poznamy trójkę nowych bohaterów. Każdy z nich posiada przy tym własną motywację. Tak więc Fran chce zemścić się za zniszczenie jej sklepu, Octavio marzy o sławie i pieniądzach, a Anu chce zmienić świat na lepsze przez rozwój technologii. Na ile uda im się osiągnąć cel, zobaczymy już 21 października.