Potwierdzono kwietniowe tytuły Xbox Live Gold. Abonenci mogą zdobyć dwie ciekawe pozycje

30 marca 2023,
17:53
Jacek Kowal
Konsola Xbox Series X z kontrolerem na zielonym tle

Microsoft w końcu ogłosił gry, które w kwietniu trafią do usługi Xbox Live Gold. Tym razem możemy wypróbować dwa tytuły. Pierwszym, który będzie dostępny od 1 do 30 kwietnia, będzie Out of Space: Couch Edition, czyli strategiczna produkcja z trybem kooperacji. Drugą opcją do zgarnięcia pomiędzy 16 kwietnia a 15 maja będzie Peaky Blinders: Mastermind, przygodowa gra logiczna oparta na kultowym serialu BBC.

Zmiany w Xbox Live Gold

Póki co tytuły z tego miesiąca są jeszcze dostępne, ale nie potrwa to długo. Do 31 marca możemy przypisać do swojego konta grę science-fiction Trüberbrook. Tego samego dnia zniknie także Sudden Strike 4: Complete Collection. Jest to strategia osadzona w czasach II wojny światowej. Na wypróbowanie trzeciej produkcji będziemy mieli nieco więcej czasu.

Logo abonamentu Xbox Live Gold
Źródło: Microsoft

Lamentum, bo o nim mowa, to horror o zjawiskach nadprzyrodzonych, którego akcja toczy się w XIX wieku. Jako że został on udostępniony później niż wcześniejsze gry, to będzie dostępny aż do 15 kwietnia.

Wspomniane pozycje są dostępne dla każdego posiadacza Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimate (które obejmuje subskrypcję Gold). Oczywiście po dodaniu gry do swojej biblioteki możemy z niej korzystać tak długo, jak chcemy, nawet jeśli zostanie ona usunięta z usługi (przynajmniej dopóki płacimy abonament).