New Tales from the Borderlands z pierwszym zwiastunem i datą premiery

23 sierpnia 2022,
23:03
Dorota Żak

Gamescom 2022 trwa już w najlepsze, a dzięki temu my możemy cieszyć się nowymi materiałami z gier, jakie nas interesują. Jedna z nich, czyli New Tales from the Borderlands, o której znowu zrobiło się ostatnio głośno, doczekała się oficjalnego trailera.

Bohaterka New Tales from the Borderlands

Kilka dni temu za sprawą przecieku w Amazonie w sieci pojawiła się możliwa data premiery New Tales from the Borderlands. Dzięki oficjalnemu ogłoszeniu w czasie gali Opening Night Live – gdzie podzielono się z nami także zapowiedziami innych wyczekiwanych gier – rozpoczynającej tegoroczny Gamescom wiemy już, że pogłoska okazała się być prawdą.

New Tales from the Borderlands – powrót na Pandorę z nowymi bohaterami

Potwierdzenie daty premiery produkcji studia Gearbox Software, czyli 21 października tego roku, to nie jedyna dobra wiadomość, jaka czekała na fanów uniwersum. Oprócz tego otrzymaliśmy wreszcie pierwszy zwiastun długo wyczekiwanej gry.

Tak jak dowiedzieliśmy się już wcześniej, New Tales from the Borderlands pokaże nam historię zupełnie nowych bohaterów, w tym wypadku „przegrywów, którzy po prostu próbują przetrwać zły dzień”. Jednocześnie Anu, Octavio i Fran będą musieli zmierzyć się z korporacjami, potworami z krypt i zadaniem ratowania świata. To wszystko zostanie okraszone typowym dla serii humorem i dużą ilością broni.

I choć obiecano nam zupełnie nową opowieść, to jednak zobaczymy w niej również znane nam już z innych części serii twarze. W końcu nie bez powodu w zwiastunie na krótką chwilę pojawia się Rhys z Tales from the Borderlands. Czy oznacza to, że możemy liczyć także na pojawienie się Fiony? Zobaczymy w październiku.

Rhys Strongfork w New Tales from the Borderlands
Źródło: Gearbox Software