fbpx

Gamescom 2022 – kiedy i gdzie oglądać transmisje z targów? Jakie gry zostaną pokazane?

22 sierpnia 2022,
20:00
Dorota Żak

Już jutro rozpocznie się tegoroczny Gamescom 2022, który potrwa aż do najbliższej niedzieli. Gdzie oglądać transmisje z wydarzeń? Jakie gry zostaną na nich pokazane? O której zobaczymy fragmenty produkcji naszych ulubionych twórców, na które najbardziej czekamy? Te wszystkie informacje zbieramy dla was w tym tekście, aby ułatwić wam śledzenie najistotniejszych wiadomości z popularnych targów gier wideo.

Logo Gamescomu

Tegoroczny Gamescom odbędzie się stacjonarnie w Kolonii w Niemczech. Całość wydarzenia będzie również transmitowana w Internecie, więc najważniejsze zapowiedzi możemy śledzić zdalnie, bez obowiązkowej obecności na widowni. A będzie co oglądać, bo w tym roku na Gamescomie pojawi się ponad 500 firm z całego świata. Same targi gier wideo potrwają od wtorku 23 do niedzieli 28 sierpnia, a w ich trakcie możemy spodziewać się masy zwiastunów wyczekiwanych tytułów, wywiadów z ich twórcami i zupełnych nowości, o których jeszcze nic nie wiemy.

Gamescom 2022 – gdzie i kiedy obejrzymy poszczególne punkty programu?

W trakcie targów możemy liczyć na wypakowany po brzegi program, który pozwoli licznym deweloperom na zaprezentowanie swoich produkcji. Czego dokładnie możemy się spodziewać po każdym z wydarzeń, a przede wszystkim, gdzie szukać odpowiednich transmisji?

Opening Night Live – 23 sierpnia

Gamescom rozpocznie jutro Opening Night Live prowadzone przez Geoffa Keighleya i najwyraźniej zrobi to z przytupem. Krótka zapowiedź rzuca w nas jeszcze krótszymi fragmentami z Gotham Knights, Hogwarts Legacy czy Return to Monkey Island, więc z pewnością doczekamy się nowych szczegółów na temat tych gier. Otwarcie Gamescomu potrwa około dwóch godzin, a jego transmisję obejrzymy 23 sierpnia o 20:00 na YouTube oraz Twitchu.

Future Games Show – 24 sierpnia

W trakcie kolejnego punktu programu pojawi się około 50 produkcji. Jeśli więc czekacie na informacje na temat gier od Team 17, 505 Games, Prime Matter czy Ravenscourt, znajdziecie je właśnie tutaj. Future Games Show startuje o 20:00 na kanale YouTube lub Twitchu portalu GamesRadar.

Xbox Booth Live – 25 sierpnia

Czwartkowa część Gamescomu rzuci nieco więcej światła na takie gry jak Age of Empires IV, Microfost Flight Simulator oraz Sea of Thieves. Choć odbywa się pod znakiem Xboxa, pojawią się na niej także prezentacje tytułów od innych wydawców, takie jak A Plague Tale: Requiem czy Lightyear Frontier. Całość zobaczymy oczywiście na YouTube oraz Twitchu Xboxa, a start streamu został przewidziany na godzinę 14:00.

Awesome Indies Show – 26 sierpnia

Czas na pojawienie się w świetle reflektorów otrzymają także gry mniejszych studiów. Awesome Indies Show poświęcony zostanie produkcjom niezależnym. Transmisję z wydarzenia obejrzymy o 17:30 na kanale YouTube Gamescomu.

Kto pojawi się na Gamescomie 2022?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, na tegorocznych targach obecnych będzie ponad 500 firm związanych ze światem gier wideo. Wśród nich znajdzie się choćby 2K, Bandai Namco, THQ Nordic, Ubisoft, Xbox… wymieniać można długo. Tym bardziej możemy liczyć więc na masę zapowiedzi gier i dodatkowych informacji od twórców.

Nawet przy tak długiej liście gości nie da się nie zauważyć braku kilku istotnych graczy. Na Gamescomie nie pojawią się w tym roku PlayStation, Nintendo, Take-Two ani Activision Blizzard. Swojej prezentacji nie będzie miał także CD Projekt Red. Radek Grabowski obejmujący w firmie stanowisko Global PR Director przekazał na swoim koncie na Twitterze, że twórcy Wiedźmina nie planują pokazać na Gamescomie żadnej nowej gry.

Gamescom EPIX, czyli zajęcie między transmisjami

W oczekiwaniu na kolejne streamy możemy też pogrzebać trochę na stronie wydarzenia, gdzie znajdziemy przygotowaną dla nas zabawę o nazwie EPIX. Jest ona podzieloną na rozdziały gierką, w której wcielamy się w robocika o imieniu EPI rozwiązującego kolejne zadania i chroniącego sekrety gamescomVerse. Przez cały sierpień mamy okazję zagłębić się w ten świat, zmierzyć z kolejnymi wyzwaniami, a nawet zdobyć miejsce w rankingu i zdobyć nagrody. Oczywiście po obejrzeniu transmisji z nowościami ze świata gier wideo.