Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Galakta oddała właśnie do druku pliki drugiej edycji gry Pax Renaisannce

6 czerwca 2023,
10:41
Łukasz Małek
Pax Renaisannce pudełko front

Raptem kilka minut temu wydawnictwo Galakta, za pośrednictwem social mediów, podzieliło się najnowszą aktualizacją na temat Pax Renaisannce. Jest to jedna z tegorocznych zapowiedzi, na które wielu graczy niecierpliwie czeka.

Jak podaje wydawnictwo, tłumacze, korektorzy oraz konsultanci historyczni mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ pliki drugiej edycji gry Pax Renaissance zostały właśnie oddane do druku. Oznacza to, że proces produkcji lada moment się rozpocznie. Sytuacja może się wydawać prozaiczna, jednakże warto zaznaczyć już na wstępie, że ta produkcja była bardzo wymagająca pod względem tłumaczenia.

To jednak nie koniec niespodzianek! Z oficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że polski wydawca, naturalnie poza egzemplarzami gry, w swojej ofercie udostępni także dedykowane rubiny, monety oraz zestaw promocyjny kart Era Reformacji.

Kilka słów o Pax Renaisannce

Pax Renesans jest to gra strategiczna przeznaczona dla 1-4 doświadczonych graczy, którzy wcielą się w europejskich bankierów epoki Renesansu. Dzięki swoim wpływom będziemy finansować królów i republiki, sponsorować podróże i odkrycia, przyłączać się do tajnych intryg i wyzwalać wojny religijne. Nasze wybory zadecydują o tym, czy Europa wkroczy w jasną erę współczesności, czy też zgnije w uścisku mrocznego feudalizmu. Przyszłość społeczeństwa zachodniego określi jeden z osiągniętych warunków zwycięstwa: czy obierze ono kierunek imperializmu, globalizacji handlu, totalitaryzmu religijnego czy też oświeconej sztuki i nauki?

Pax Renaisannce - elementy
Źródło: Sierra Madre Games

Wewnątrz pudełka drugiej edycji Pax Renaisannce znajdziemy przede wszystkim ulepszoną szatę graficzną, ogromną mapę oraz ponad 100 drewnianych figurek, które tylko czekają, abyśmy mogli ponownie obalić kolejnego władcę lub rozprawić się z niewiernymi!

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze