Monster Hunter World: The Board Game – planszówka od Steamforged

Bycie łowcą potworów chyba ostatnio jest w modzie. Z tego założenia wyszło także Steamforged Games, przygotowując Monster Hunter World: The Board Game, która już wkrótce trafi na Kickstartera.

8 marca 2021
Na skróty
  • Monster Hunter z 2018 roku doczeka się wersji planszowej.
  • Jej produkcją zajmuje się Steamforged Games.
  • Już w kwietniu będziemy mogli wesprzeć projekt na Kickstarterze.

Monster Hunter World: The Board Game ma być planszową adaptacją gry cyfrowej z 2018 roku, w której jako tytułowy łowca potworów ubijamy kolejne bestie, wykonując zlecenia i przy okazji zwiedzając świat. Jej przygotowaniem zajmie się firma Steamforged Games, która ma już na swoim koncie planszówki na podstawie Dark Soulsów, Devil May Cry czy Horizon Zero Dawn. Cały projekt będzie można wesprzeć na Kickstarterze od 20 do 30 kwietnia bieżącego roku.

Na stronie Dicebreaker, która informuje o szczegółach związanych z nadchodzącą grą, pojawił się także krótki zwiastun pokazujący planszę do gry wraz z kartami i figurkami w kształcie smoków oraz innych potworów. Znajdziecie go pod tym linkiem.

Monster Hunter World: The Board Game - plansza i zawartość gry
Zawartość Monster Hunter World: The Board Game. Źródło: Dicebreaker

Kickstarter – jakie opcje?

Wspierając grę na Kickstarterze, będziemy mogli wybrać jeden z trzech poziomów cenowych. Pierwszy z nich (51 £ / 70 $) zapewni nam kampanię na 30 godzin i zawierać będzie figurki czterech łowców oraz czterech pierwszych potworów, które pojawiają się w cyfrowej wersji Monster Hunter. Druga opcja (102 £ / 140 $) wydłuży kampanię o kolejne 30 godzin i podwoi liczbę figurek. Wreszcie trzecia (203 £ / 279 $) da nam dostęp do kampanii trwającej aż 75 godzin oraz doda figurki czterech łowców i trzech potworów.

Figurki potworów do Monster Hunter World: The Board Game
Przykładowe figurki potworów z gry. Źródło: Dicebreaker

Planszowy Monster Hunter – garść szczegółów o rozgrywce

Gra przeznaczona jest dla maksymalnie 4 graczy, którzy mogą współpracować lub działać na własną rękę. W trakcie rozgrywki możliwe będzie natychmiastowe ściganie potwora lub poświęcenie czasu na przygotowanie się do walki, zebranie surowców oraz wskazówek na temat tropionej bestii. Posiadanie wystarczającej ilości informacji pozwoli nam na sprawniejsze pokonanie danego potwora.

W grze będziemy mieli do dyspozycji 12 różnych broni, z czego każda z nich ma swoje specyficzne właściwości. Odpowiadać im będą konkretne karty z talii. W czasie gry posłużymy się także księgą przypadkowych spotkań, które mają urozmaicić rozgrywkę i pozwolić graczom na tworzenie własnych narracji.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!