Hogwarts Legacy: Skrzynia z okiem. Jak otworzyć i co zawiera?

Już na początku naszej przygody w świecie gry napotkamy przedmiot, który przerywa beztroską sielankę w Hogwarts Legacy. Skrzynia z okiem potrafi skłonić do zastanowienia, ponieważ nie jest możliwa do przeszukania w sposób tak prosty, jak zwykłe skrzynie. Jak otworzyć ten tajemniczy schowek i co w nim można znaleźć? W tym poradniku objaśniamy właśnie te kwestie.

23 lutego 2023

Poradnik do Hogwarts Legacy: skrzynia z okiem. Czym jest?

Skrzynie z okiem w Hogwarts Legacy to dość osobliwe przedmioty – wyglądają jak cyklop zaklęty w prostokątne pudło z armią zamknięć. Gdy tylko zbliżymy się do tego wstydliwego stworzenia, to przestraszy się nas i zamknie na cztery spusty. Możemy je wtedy tłuc do woli, a i i tak się nie otworzy. Do tego zadania trzeba podejść sprytem.

Skrzynie z okiem w Hogwarts Legacy
Pomocne w poszukiwaniach skrzyń jest zaklęcie Revelio, które podświetli każdą na złoto

Hogwarts Legacy: skrzynia z okiem. Jak otworzyć?

Nasza skrzynia różni się od swoich prostszych sióstr tym, że… widzi. Zmysł wzroku można jednak oszukać prostym zaklęciem, jakim jest Zaklęcie Kameleona. Gdy staniemy się niewidzialnymi to w Hogwarts Legacy skrzynia z okiem nie przestraszy się nas i nie zamknie, kiedy do niej podejdziemy.

Skrzynie z okiem Zaklęcie Kameleona
Dobra skrzynia.. śpiij, śpiij…

Co zawierają skrzynie z okiem?

W trakcie swojej podróży po świecie Hogwarts Legacy natrafiłem na tylko jeden typ przedmiotów, jaki wypada z tych cudacznych pojemników. Są to galeony, czyli waluta w grze. Zawsze wypadała mi z niej równa suma 500 galeonów.

Skrzynie z okiem nagroda
W prawym górnym rogu widzimy, że ze skrzyni wypadło 500 galeonów

Michał Oziębły

UWaga! Gorące informacje!