fbpx

Podsumowanie WitcherConu. Zwiastuny 2. sezonu Wiedźmina, anime i DLC do Dzikiego Gonu

Na przełomie ostatnich dwóch dni odbył się WitcherCon, czyli konwent online, w którym Netflix i CD Projekt RED zaprezentowali swoje plany na rozwój uniwersum Wiedźmina. I choć więcej materiałów odnosi się do działań Netflixa w tym zakresie, warto przyjrzeć się, jakie przygody czekają jeszcze Geralta i jego towarzyszy.

W tym tekście zbieramy dla was najistotniejsze ogłoszenia, które pojawiły się na trwającym 9 i 10 lipca WitcherConie. Głównie zwiastuny, bo to zapowiedzi nadchodzących produkcji z uniwersum Wiedźmina wzbudzają największe zainteresowanie, co Netflix zdaje się doskonale rozumieć. Przypominamy też, że całość wydarzenia nadal można zobaczyć w sieci, jeśli nie mieliście okazji śledzić go na żywo. Na kanale Netflixa na YouTube znajdziecie nagrania z pierwszego oraz drugiego dnia WitcherConu. Uprzedzamy tylko, że każde z nich trwa prawie trzy godziny.

Zwiastun drugiego sezonu Wiedźmina od Netflixa

Prace nad kontynuacją netflixowego Wiedźmina zostały nieco opóźnione przez pandemię koronawirusa, ale koniec końców i tak doczekamy się kolejnych odcinków. Konkretnie ośmiu. A ich migawki możemy zobaczyć w pierwszym dłuższym zwiastunie czy też teaserze, jak to określa Netflix. Zarysowana zostaje w nim dalsza fabuła opowieści. W drugim sezonie Geralt i Ciri udają się do Kaer Mohren, gdzie dziewczyna rozpoczyna wiedźmiński trening. Poznamy też innych mieszkańców twierdzy, a część wątków ma skupić się na relacjach między nimi.

Drugi sezon zadebiutuje 17 grudnia tego roku – akurat przed świętami Bożego Narodzenia, tak jak miało to miejsce w przypadku sezonu pierwszego.

Przy okazji ujawniono również tytuły wszystkich odcinków drugiego sezonu, co pozwala na snucie teorii, czego dokładnie będą dotyczyć i jak potoczą się losy poszczególnych postaci.

Zwiastun filmu anime Wiedźmin: Zmora Wilka, również od Netflixa

Zanim obejrzymy drugi sezon serialu, będziemy mogli wrócić do świata Wiedźmina dzięki animowanemu filmowi. Wiedźmin: Zmora Wilka pojawi się na Netflixie już 23 sierpnia, a jego głównym bohaterem będzie młody Vesemir.

Zanimowaniem Wiedźmina: Zmory Wilka zajmuje się Studio Mir, które odpowiedzialne było za seriale, takie jak Legenda Korry czy Voltron: Legendarny Obrońca. W krótkim dodatkowym materiale możemy zerknąć za kulisy i rzucić okiem na to, jak wygląda proces tworzenia takiego filmu. Według wypowiedzi twórców ze Studia Mir Zmora Wilka połączy w sobie animację 2D i 3D, gdzie ta druga technika ma uzupełniać to, czego ta pierwsza nie potrafi osiągnąć.

Wizyta w Kaer Mohren i na planie Wiedźmina

Skoro mowa o materiałach typu making-of, trzeba wspomnieć tutaj kolejne dwa filmiki, którymi pojawiły się na WitcherConie. Pierwszy z nich przenosi nas do Kaer Mohren i przybliża rolę zamku w uniwersum Wiedźmina, nawiązując zarówno do gier, jak i produkcji Netflixa. W niecałe trzy minuty staje się jasne, że twórcy serialu starają się stworzyć miejsce z historią, gdzie każdy detal przypomina o przeszłych wydarzeniach i poległych bohaterach.

W drugim filmiku możemy posłuchać jak Anya Chalotra i Freya Allan, odgrywające kolejno Yennefer i Ciri, opowiadają o swoich doświadczeniach na planie w ramach zapowiedzi nowych odcinków produkcji.

Aktualizacja do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu

Pora przenieść się na pole gier wideo. Przy okazji WitcherConu CD Projekt RED podzieliło się informacją, że Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma darmową aktualizację w wersji na konsolach nowej generacji. W planach są również nieodpłatne DLC inspirowane serialem Netflixa. Trafią one do każdej wersji gry.

Geralt w Japonii?

Wreszcie, uniwersum Wiedźmina zostanie rozszerzone o kolejny komiks. Tym razem Geralt jako samotny wiedźmin-ronin zmierzy się z yōkai w japońskich krajobrazach, próbując odnaleźć Panią Śniegu, Yuki Onnę. Komiks został już opłacony przez CD Projekt RED, ale edycja kolekcjonerska doczeka się swojej kampanii na Kickstarterze.