Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady

Poznając świat magii i czarodziejstwa, bardzo łatwo można się zagubić. Liczne aktywności, znajdźki czy skrzynie mogą początkowo zniechęcić do gry w Hogwarts Legacy. Poradnik, który dla was przygotowaliśmy, pomoże w rozpoczęciu magicznej przygody.

25 lutego 2023

Na samym początku musimy podkreślić, że Hogwarts Legacy pozwala graczowi na pewną dozę swobody w sposobie gry. W niektórych momentach możesz się skradać, zamiast walczyć, a używane przez ciebie zaklęcia w znacznej większości są kwestią wyboru. Nie musisz więc używać zaklęć niewybaczalnych ani podpalać wrogów. Nie musisz nawet ich atakować, jeśli nie chcesz. Nasze wskazówki i porady uczyniliśmy maksymalnie uniwersalnymi, żeby niezależnie od sposobu gry pomogły rozgrywce.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Revelio i skrzynie

To zaklęcie przeszło do memów, używane co 5 sekund przez część graczy. Nie polecamy go używać aż tak często, jednak warto rzucić je raz na jakiś czas, szczególnie w nowo odwiedzanych lokacjach. Revelio podświetla wiele przydatnych rzeczy, jednak na początek warto skupić się na skrzyniach z cennym ekwipunkiem. Można w nich znaleźć nowe elementy ubioru, często lepsze od tych noszonych już przez twoją postać.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Revelio
Revelio na złoto podkreśla skrzynie, mieszki czy inne pojemniki z wartościowymi przedmiotami

Jeśli okaże się, że znajdziesz przedmioty o słabszych statystykach, zawsze możesz je sprzedać u dowolnego handlarza w grze. Galeony, czyli waluta w Hogwarts Legacy, również pomogą ci w grze, o czym później.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Ulepszenie Revelio
Za jeden z punktów warto ulepszyć Revelio

Gdy na drodze postępu fabularnego odblokujesz możliwość przydzielania talentów, możesz spożytkować jeden na ulepszenie Revelio. Ulepszenie poszerzy zasięg tego zaklęcia, co pozwoli dostrzegać skrzynie z jeszcze większej odległości.

Jak zacząć przygodę? Od eksploracji

Świat gry jest spory i warto zacząć go zwiedzać, jak tylko nauczysz się latać na miotle (czyli dość szybko, jeśli skupisz się na głównej linii fabularnej). Podczas podróży znajdziesz nie tylko skrzynie, ale też obozy kłusowników z cennymi przedmiotami czy łamigłówki Merlina, do których wprowadzi cię fabuła Hogwarts Legacy. Poradnik przygotowaliśmy tak, żeby ułatwić ci kilka pierwszych godzin w grze. Nie martw się, że jeszcze nie masz odblokowanej tej aktywności, szybko do niej dotrzesz.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Łamigłówki Merlina
Łamigłówki Merlina oznaczone są na mapie i w świecie gry ikoną listka

Właśnie na tych zagadkach skup się, kiedy tylko je odblokujesz. W znacznej większości są to dość proste łamigłówki polegające na zniszczeniu waz, podpaleniu ich odpowiednim zaklęciem czy przeciągnięciu okrągłego głazu do odpowiedniej niszy. Zaklęć niezbędnych do rozwiązania tych mini zadań szybko nauczysz się na drodze fabuły. 

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Rozwiązywanie łamigłówki
Czasami do rozwiązania zagadki wystarczy podstawowe zaklęcie

Nagrodą za ukończenie odpowiedniej ilości łamigłówek jest powiększenie ekwipunku. Podczas eksploracji bardzo często okaże się, że nie masz wolnego miejsca na nowe przedmioty. Im szybciej zapewnisz sobie zwiększenie zasobności kieszeni, tym wygodniej będzie przebiegać eksploracja Hogwartu i okolic.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Wyzwania
Z czasem ilość rozwiązanych łamigłówek wymaganych do otrzymania nagrody rośnie

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zarabiać w grze?

Galeony, czyli waluta w Hogwarts Legacy, umożliwią już na początku gry kupić lepsze wyposażenie i wzmacniające mikstury. Sposobów na zdobycie ich jest kilka.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Skrzynia z okiem
Skrzynie z okiem to łatwy zastrzyk gotówki

Największe sumy zdobędziesz otwierając skrzynie z okiem porozrzucane po całym świecie Hogwarts Legacy. Poradnik dotyczący tych tajemniczych skrzyń możesz przeczytać tutaj. Niezależnie od tego, czy znasz już sekret tych dziwnych stworzeń, to musisz wiedzieć, że jedna skrzynia to 500 Galeonów, co na samym początku jest sporą sumą. Po otwarciu kilku takich stać cię będzie na dużo lepszy ekwipunek.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Sprzedawanie ekwipunku
Niepotrzebne elementy ekwipunku odkupi od nas każdy sprzedawca w grze

Poza skrzyniami sprzedawaj też ekwipunek z gorszymi statystykami. Podczas eksploracji znajdziesz go całą masę. Zamiast go niszczyć, możesz na nim zarobić.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Kupowanie ekwipunku
Warto co jakiś czas zaglądać do Strojów Czarodziejskich w poszukiwaniu lepszego ekwipunku

Gdy uzbierasz odpowiednią kwotę, udaj się do Hogsmeade. U znajdującego się tam szewca kupisz lepsze wyposażenie, a w Eliksirach J. Pippina zaopatrzysz się w mikstury, które pomogą ci w walce.

Zagadki z drzwiami w Hogwarts Legacy

Szybkim sposobem na zdobycie dobrego ekwipunku, nie wymagającym nowych zaklęć ani gotówki, jest dobieranie się do skarbów ukrytych za zapieczętowanymi drzwiami. Te charakterystyczne wrota łatwo jest zauważyć po okalających je obrazkach.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Zagadka z drzwiami
Drzwi z matematycznymi zagadkami rozsiane są po całym Hogwarcie

Żeby dostać się do środka, musisz rozwiązać dwa proste zadania matematyczne. Znaki zapytania odpowiadają ikonom znajdującym się wokół drzwi. Pierwsza ikona oznacza cyfrę 0, ostatnia to 9.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Rozwiązywanie zagadki
Zagadkę rozwiążesz za pomocą kostek, które znaleźć można w pobliskich ścianach

Kiedy znasz wartości kryjące się za ikonami, musisz dobrać ikonę do brakującej cyfry i ustawić ją na kostkach ze znakami zapytania. Kostki zawsze znajdują się w pobliżu drzwi.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Nagroda
W każdym pomieszczeniu nagroda jest inna dlatego warto zwiedzić każde

Każde takie drzwi mają inną kombinację i żeby odkryć wszystkie musisz zwiedzać świat Hogwarts Legacy. Poradnik ten tylko naprowadza, na co warto zwrócić uwagę.

Hogwarts Legacy: porady i wskazówki, które musisz znać

  • Eksperymentuj z czarami. Niektóre kombinacje dadzą podczas walki świetne rezultaty. Spróbuj na przykład zamrozić wroga a później rzucić w niego ognistą bombę.
  • Podczas walki staraj się wykonywać idealne blokady, przytrzymując klawisz odpowiedzialny za tę akcję. Twoja postać rzuci wtedy Drętwotę, która na moment zamrozi trafionego nią wroga.
  • Używaj starożytnej magii, kiedy tylko możesz. Zadaje ona spore obrażenia.
  • Zadania dodatkowe od nauczycieli spróbuj wykonywać możliwie jak najszybciej. Ich wykonanie często zapewni ci nowe zaklęcia.
  • Jeśli jakaś postać niezależna chce z Tobą pogadać i dać ci jakieś zadanie, to warto się tym zainteresować. Później w oknie misji możesz zobaczyć nagrodę za wykonanie takiego zadania. Niektóre są bardzo przydatne.
  • Możesz zmienić wygląd noszonych przez twoją postać ubrań. Wystarczy najechać na dany element w oknie ekwipunku i zobaczyć, który klawisz odpowiada za uruchomienie tej opcji (na Xboxie jest to X).
  • Odblokuj menu talentów jak najszybciej. Zrobisz to, przechodząc piętnastą misję fabularną w grze. Misje fabularne oznaczone są ikoną złotej tarczy.
  • Jeśli nie widzisz na mapie aktywności pobocznych, pomocne będzie zrobienie zbliżenia. Wtedy brakujące ikonki pojawią się na mapie.

Michał Oziębły

UWaga! Gorące informacje!