Hogwarts Legacy: Jak zarabiać monety? Najszybsze sposoby na zarabianie pieniędzy

Warto wiedzieć podczas gry w Hogwarts Legacy, jak zarabiać. W grze sposoby na zarabianie są dość liczne i nie powinny przysporzyć problemu żadnemu graczowi. W tym poradniku wymieniamy najlepsze z nich.

4 marca 2023

Hogwarts Legacy: Jak zarabiać monety? Przede wszystkim przeszukując skrzynie!

W Hogwarts Legacy zarabianie przychodzi szczególnie łatwo podczas eksploracji. Niemal wszędzie w grze trafimy na masę skrzyń, z których wypadają pieniądze lub drogocenne przedmioty.

Skrzynie z okiem nagroda
Do tych cwanych bestii trzeba podejść sposobem.

Najwięcej pieniędzy zapewniają skrzynie z okiem, dlatego warto zwracać na nie szczególną uwagę. Jedna skrzynia to aż 500 złotych monet, nazywanych w grze Galeonami.

W Hogwarts Legacy zarabianie oznacza sprzedaż

Nie tylko skrzynie z okiem przynoszą zysk w Hogwarts Legacy. Jak zarabiać z innych skrzyń? Wystarczy sprzedawać to, co w nich znajdziesz. Sposób ten jest szybki i ma dodatkowe korzyści.

Hogwarts Legacy: Jak zarabiać monety? Najszybsze sposoby na zarabianie pieniędzy. Gorsze przedmioty
Każdy nowy przedmiot gra porównuje do tych aktualnie noszonych przez twoją postać. Czerwona strzałka oznacza, że trafił ci się przedmiot gorszy od tych już używanych.

Otwierając zwykłe skrzynie czy podnosząc zostawiane przez wrogów mieszki, bardzo często natrafisz na nowe wyposażenie. Często jest ono nieco gorsze od tego, którego aktualnie używasz, więc czemu by go nie sprzedać.

Hogwarts Legacy: Jak zarabiać monety? Najszybsze sposoby na zarabianie pieniędzy. Mapa Hogsmeade
Każdy sprzedawca oznaczony jest na mapie dedykowanym znacznikiem, wpisanym w czarny rąb.

O kupców nie musisz się martwić, właśnie dlatego uważamy, że w Hogwarts Legacy zarabianie jest łatwe. Dowolna postać niezależna, z którą możesz handlować, odkupi od ciebie niemal wszystko, co możesz chcieć sprzedać. Wystarczy podejść, zgłosić chęć kupienia czegoś i przełączyć zakładkę z zakupów na sprzedaż. Ten sposób nie tylko pozwoli ci zarobić, ale też zwolni miejsce w twoim ekwipunku.

Hogwarts Legacy: Poradnik. Jak zacząć przygodę? Wskazówki i porady. Sprzedawanie ekwipunku
Sprzedawcy odkupią od ciebie wszystko niezależnie od tego, co sami sprzedają.

Misje poboczne w Hogwarts Legacy. Jak zarabiać monety wykonując je?

Ten sposób na zarabianie w Hogwarts Legacy łączy przyjemne z pożytecznym. Polega on na wybieraniu misji pobocznych tak, żeby za ich wykonaniu otrzymać jakieś pieniądze.

Hogwarts Legacy: Jak zarabiać monety? Najszybsze sposoby na zarabianie pieniędzy. Misje
Jeśli nagrodą za wykonanie misji jest złoto, to warto ją wykonać szybciej niż inne.

Najprościej jest brać wszystkie misje poboczne, jak leci i wykonywać tylko te, które w oknie misji zwieńczone są ikonką złotej monety. Nie wszystkie zadania takie są, dlatego warto zwracać na to uwagę i jeśli nie chcesz przejść gry na 100%, pomoże to zaoszczędzić nieco twojego czasu.

Zarabianie umożliwiają też zwierzęta

W pewnym momencie fabuły gry uzyskasz możliwość łapania fantastycznych stworzeń, które żyją w konkretnych punktach na mapie.

Hogwarts Legacy: Jak zarabiać monety? Najszybsze sposoby na zarabianie pieniędzy. Zwierzęta
Siedliska zwierząt, które możesz złapać, oznaczone są na mini mapie symbolem białej łapki.

Po złapaniu jakiegoś zwierzaka masz dwie opcje: zająć się jego hodowlą i ewentualnym rozmnażaniem lub sprzedać go, zarabiając w ten sposób nieco pieniędzy.

Hogwarts Legacy: Jak zarabiać monety? Najszybsze sposoby na zarabianie pieniędzy. Łapanie zwierząt
Podczas łapania zwierząt zwracaj uwagę na odległość. Zwierzaki mogą uciekać z zasięgu Cap-sakwy.

Sprzedać złapane zwierzątko można w Hogsmeade, w sklepie Kieł i szpon. Przybytek oznaczony jest na mapie miasteczka ikonką rogu. Co ciekawe, Hogwarts Legacy wyraźnie komunikuje, że właścicielka tego przybytku „to zapalona obrończyni zwierząt i jest gotowa zapłacić uczciwą cenę za każde zwierzę potrzebujące schronienia”. Mamy więc do czynienia z oddaniem zwierzaka w dobre ręce, a nie z bestialską sprzedażą na… zasoby.

Hogwarts Legacy: Jak zarabiać monety? Najszybsze sposoby na zarabianie pieniędzy. Kieł i szpon
Tylko w sklepie Kieł i szpon możesz sprzedawać złapane zwierzaki.

W Hogwarts Legacy zarabianie pieniędzy w ten sposób wymaga nieco wysiłku i zmusza do podróży po świecie gry. Jednak jeśli lubisz zwiedzać, to nie powinien przysporzyć on zbyt wielu problemów.

Michał Oziębły

UWaga! Gorące informacje!