fbpx

Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Gra planszowa Stranger Things jest już w drodze do Polski. Premiera zbliża się wielkimi krokami

24 lipca 2023,
10:46
Łukasz Małek
Stranger Things: Gra Planszowa

Czas na połączenie mieszanki wybuchowej, czy ta para ma szansę podbić scenę gier bez prądu? Rob Daviau, autor gier takich jak Pandemic Legacy czy C’Thulu: Death may die, opracował także grę opartą na serialu z Netflixa. Stranger Things: Upside Down to planszowa adaptacja kultowej produkcji. Nic więc dziwnego, że tytuł ten przykuwa uwagę.

Licencjodawcą tego projektu jest wydawnictwo CMON, które do planszówek dorzuca liczne zestawy plastikowych figurek. Do Stranger Things będziemy mogli zasiąść w grupach od 1 do 4 graczy. Za oprawę graficzną odpowiadać będą Giovanna BC Guimarães (współtworzył grafiki do Gizmos), Henning Ludvigsen (współtworzył grafiki do gier takich jak Blood Rage, Horror w Arkham: Gra karciana)

Wydawnictwo raptem kilka dni temu poinformowało nas, że gra ruszyła w podróż i już zmierza w stronę Polski. Kiedy tylko cały nakład trafi do magazynu, Portal Games prawdopodobnie rozpocznie proces przedsprzedaży, gdy tylko poznamy więcej szczegółów, będziemy informować was na bieżąco.

Informacje o grze Stranger Things Gra planszowa

Stranger Things Gra planszowa to produkcja oparta na serialu znanym wszystkim z platformy Netflix. Akcja dzieje się w małym miasteczku Hawkins w hrabstwie Roane w stanie Indiana, z populacjąszacowaną na 30 000 mieszkańców.

Jest to z pozoru zwykłe, przeciętne, spokojne miasteczko. Tymczasem Laboratorium Hawkins National, które przeprowadza tajemne eksperymenty uwolniło okropności i koszmary skryte po drugiej stronie alternatywnego świata. Na ratunek rusza garstka dzieci.

W Stranger Things wcielimy się w jedno z dzieci małej gromady, która postanawia uratować miasteczko Hawkins przed pracownikami laboratorium oraz złem spoza drugiej strony. Uczestnicy rozgrywki będą współpracować, by wyczyścić stosy żetonów, zanim skończy się czas. Gra oferuje dwa sezony świetnej zabawy.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!