Easter eggi w Gotham Knights. Lista wszystkich niespodzianek

W tym artykule znajdziesz wszystkie znalezione w Gotham Knights easter eggi. To produkcja z uniwersum DC, która oferuje otwarty, dopracowany świat. Różnych ciekawostek, tajemnic i nieoczywistych, ukrytych nawiązań znaleźliśmy wiele. Sprawdź poniżej, co udało się już odkryć graczom!

14 października 2022

Gotham Knights to kolejna produkcja twórców serii Batman: Arkham, czyli studia Warner Bros. Games Montreal. Tytuł jest RPG akcji w uniwersum DC Comics. Produkcja zbliża się ogromnymi krokami, a dyrektor kreatywny mówi o tym, że “Gotham Knights będzie miało znacznie więcej easter eggów, niż gry z serii Batman: Arkham”. Jest to pewna zmiana. Poniżej przedstawiamy ich pełną listę – zebraliśmy tu wszystkie ciekawostki i tajemnice, jakie wpadły nam w ręce!

Odnajdywanie ukrytych rzeczy w grach to dla niektórych graczy hobby, w które wkładają długie godziny. Niemal każda produkcja dostępna obecnie na rynku oferuje easter eggi – Gotham Knights nie jest tu wyjątkiem. Jeżeli już sam dyrektor kreatywny gry mówi o tym, że sekretów będzie sporo, niespodzianek powinno pojawić się wiele.

Już teraz wiadomo o wielu z nich. Niektóre są bardziej ukryte, inne mniej. Można znaleźć nawiązania, zabawne ciekawostki czy też mroczne tajemnice. Mamy do czynienia z grą z otwartym światem, więc jest ich sporo. Do artykułu stale będziemy dodawać nowe pozycje.

Najlepsze easter eggi w Gotham Knights

Nowa produkcja Warner Bros. Games Montreal zaprezentuje nam ogrom ciekawostek, nieoczywistych tajemnic i ukrytych nawiązań. Easter eggi w Gotham Knights prezentują naprawdę wysoką jakość wykonania – warto ich szukać. Co już udało się znaleźć?

Uniwersytet Gotham jest pokazany w gameplayu

To bardzo ciekawy wybór twórców, mimo że nie jest pełnoprawnym easter eggiem. W Uniwersytecie Gotham uczyli się między innymi Dick Grayson oraz Barbara Gordon. Z wideo przedpremierowego wiadomo również, że Dr. Kirk Langstrom (Man-Bat) jest tam naukowcem.

Postać Kobiety Kot w grze Gotham Knights. Uniwersytet Gotham w tle, jako easter egg.

W wideo przedpremierowym widać budynek Moulton Hall

To dość ważne, że konkretnie ta budowla jest pokazana na wideo. Może to być bezpośrednie nawiązanie do twórcy postaci Wonder Woman. Był nim William Moulton Marston.

Budynek Moulton Hall

Kryjówka organizacji Court of Owls

W przedpremierowym wideo z gry widać pomieszczenie, gdzie obrazy mocno rzucają się w oczy. Widać na nich nawiązania do sów. Całość jest niepokojąca i widocznie powiązana. Easter eggi w Gotham Knights potrafią być dość straszne oraz często mogą wymagać znajomości lore uniwersum DC.

Obrazy w Gotham Knights, jako easter egg nawiązujący do Court of Owls z uniwersum DC.

Plakat The Gray Ghost – nawiązanie do animowanej serii Batman

Na gameplayu przedpremierowym gry bezpośrednio widać plakat z postacią The Gray Ghost. To dość oryginalne nawiązanie. Ta postać jest bohaterem z dzieciństwa samego Batmana. Plakat występuje w laboratorium Dr. Langstrom’a. Jeśli chodzi o Gotham Knights, easter egg ten i wiele innych pokazuje, że gra często nawiązuje do animowanego Batmana. To dość ciekawy zabieg twórców. The Gray Ghost to nie jedyna taka ciekawostka.

The Gray Ghost na plakacie

Nawiązanie do Man-Bat – Dr. Langstrom w istocie studiuje nietoperze

W laboratorium Langstroma zaraz obok plakatu The Grey Ghost można zauważyć wskazówkę, że doktor naprawdę studiuje nietoperze. Widać karteczkę z napisem “Bat Flight Cycle”. Może to być nawiązanie właśnie do przemiany w Man-Bata.

Nawiązanie do Man-Bata, jako easter egg w Gotham Knights.

Easter egg Gotham Knights, który ponownie nawiązuje do Wonder Woman

Na gameplayu przedpremierowym widać, że bohaterka udaje się do budynku Hummel Hall. Może być to bezpośrednie nawiązanie do pisarki Joye Hummel, która tworzyła o Wonder Woman. Dużym zaskoczeniem będzie, gdy ta postać nie pojawi się w grze. Wielu graczy spekuluje, że to wręcz pewnik, a takie przesłanki są zamierzone.

Hummel Hall, czyli nazwa budynku nawiązująca do prawdziwej pisarki związanej z Wonder Woman.

Woolfolk Hall, jako nawiązanie do pierwszej edytorki DC Comics

Kolejne nawiązanie przez nazwę budynku. Jeśli chodzi o Gotham Knights, easter egg w postaci podobieństwa nazwisk występuje kilkukrotnie – oczywiście na przedpremierowych materiałach. Woolfolk Hall jest nawiązaniem do Dorothy Woolfolk, czyli pierwszej edytorki DC Comics. Do niej należy także stworzenie kryptonitu w uniwersum Supermana.

Nazwa budynku Woolfolk Hall nawiązująca do prawdziwej edytorki DC Comics.

SunDollar Coffee i Big Belly Burgers, czyli lokale z komiksów w grze Gotham Knights

W świecie gry pojawią się lokale znane bezpośrednio z komiksów DC. Obecnie wiadomo między innymi o SunDollar Coffee i Big Belly Burgers. Easter eggi w Gotham Knights bardzo często odnoszą się również do komiksów.

Lokal SunDollar Coffee z komiksów DC w grze Gotham Knights.
Lokal Big Belly Burgers, jako easter egg Gotham Knights.

Miejsca wyjęte rodem z komiksów, jako easter egg w Gotham Knights

W grze pojawi się wiele miejsc, które na pewno będą znać fani uniwersum DC Comics. Z komiksów zapożyczono między innymi lokal Jitters, stacja benzynowa Blasdell czy też Blackgate Prison, Ace Chemicals lub nawet reklamę Soder-Cola. Są to pomniejsze nawiązania. Widać jednak, że twórcy chcą mocno powiązać grę z komiksami, filmami i całym uniwersum DC. Ma to być duchowy spadkobierca Batman: Arkham, jednak w bardziej otwartym oraz lepiej dopracowanym świecie.

Ace Chemicals w grze

Nawiązań w postaci tych samych miejsc jest oczywiście więcej. Gra dzieje się na terenie Gotham City. Dlatego właśnie wiele lokalizacji będzie znajome dla miłośników uniwersum DC.

Easter eggi w Gotham Knights — gdzie ich szukać?

Każda współczesna gra oferuje obecnie dziesiątki różnych tajemnic i ciekawostek. Easter eggi w Gotham Knights nie są niczym nowym. Gracze już wiedzą, jak szukać takich sekretów. Produkcje z otwartym światem są idealne, by implementować w nich nieoczywiste nawiązania czy tajemnice, które trudno odkryć. Gotham Knights może przede wszystkim zaskoczyć ciekawostkami, które łączą grę i uniwersum DC Comics.

Większość produkcji na rynku wymaga „przetrzepywania” wręcz każdego centymetra mapy w poszukiwaniu tajemnic (np. Grand Theft Auto V). Jeśli chodzi o Gotham Knights, easter eggi powinny być znacznie łatwiejsze do znalezienia. To dość ważne, ponieważ niektóre produkcje naprawdę mocno starają się ukrywać każde nawiązanie, ciekawostkę itd.

W przypadku Gotham Knights niespodziankę będzie można znaleźć niemal wszędzie. Wystarczy tylko poruszać się po mieście i uważnie rozglądać. Warto także zaglądać tam, gdzie są mało oczywiste miejsca. Dyrektor kreatywny Warner Bros. Games gwarantuje, że gracze będą zadowoleni z zaimplementowanych w grze ciekawostek.

Gotham Knights easter eggi. Podsumowanie tajemnic nowej gry Warner Bros. Games

Gra jest nowa. To ogromna produkcja z otwartym światem i mocno rozbudowaną rozgrywką. Jeśli chodzi o Gotham Knights, easter eggi będą ciągle odnajdywane przez graczy. Warto wiedzieć, że ta produkcja nawiązuje do uniwersum DC bardzo mocno. Można znaleźć takie same miejsca, lokale czy nawet postacie. W pewnej, sporej części niespodzianki to po prostu odniesienia do komiksów, filmów czy animacji DC.

Powyżej wymienione sekrety, tajemnice i ciekawostki to tylko kilka znalezionych przez graczy propozycji. Niespodzianek Gotham Knights jest oczywiście znacznie więcej. Wymagają one jednak znalezienia. Wielu graczy wciąż wyszukuje kolejne sekrety — producenci gwarantują mimo wszystko, że „jaj wielkanocnych” jest tu naprawdę dużo i są one dobrze wykonane.

Arek Grabowski

UWaga! Gorące informacje!