Wiedźmin 4 wejdzie do fazy pełnej produkcji jeszcze w tym roku

22 stycznia 2024,
16:34
Arek Grabowski
Geralt w walce z gryfem

O Wiedźminie 4 od CD Projekt Red już od dawna słyszy się dość sporo. Jakiś czas temu informowaliśmy, że ta gra ma wykraczać poza obecne na rynku tytuły RPG. Oprócz tego wiemy, że pojawi się tam między innymi Geralt z Rivii – nie została jednak ujawniona jego rola. Tym razem poznaliśmy kolejne informacje dotyczące Wiedźmina 4. Gra jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej. Według prezesa CD Projekt Red, Adama Badowskiego, tytuł przejdzie do pełnej produkcji jeszcze przed końcem roku. Poinformował o tym serwis Reuters.

Nad Wiedźminem 4 będzie pracowało kilkaset osób

Prace nad Wiedźminem 4 rozpoczęły się już w marcu 2022 roku. Wtedy nazwą kodową tego tytułu było Project Polaris. Ma to być pierwsza odsłona nowej trylogii fantasy RPG od CD Projekt Red. Twórcy zamierzają tu wykorzystać silnik Unreal Engine 5. Gra będzie również „doskonałym punktem wejścia” dla nowych graczy według Sebastiana Kalemby, dyrektora projektu.

Adam Badowski, prezes CD Projekt Red, potwierdza, że „od połowy roku” nad Wiedźminem 4 ma pracować około 400 osób. Już w listopadzie zespół liczył 330 pracowników. Grupa deweloperów odpowiedzialnych za Wiedźmina 4 ciągle się zwiększa.

W tym roku gra przechodzi do fazy produkcyjnej. Oznacza to tyle, że koncepcja jest już niemal gotowa. Teraz deweloperzy muszą przełożyć wszystkie plany na rzeczywistą grę.